Emu na gigancie. Ptak uciekł z gospodarstwa w Ludwikowie i wiedzie spokojny żywot, krążąc po okolicy

Emu uciekł z gospodarstwa w Ludwikowie
Emu uciekł z gospodarstwa w Ludwikowie | fot. Ewelina Mączka

Emu widziany był na polach w okolicy Kijan i Łuszczowa koło Łęcznej. Kroczy spokojnie i nie boi się. Właściciel zwierzęcia został już poinformowany o jego lokalizacji.

Emu nie daje się złapać

O tym zdarzeniu jako pierwsi poinformowali mieszkańcy miejscowości Kijany w powiecie łęczyńskim. Na jednej z grup na Facebooku jeden z mieszkańców tej miejscowości wrzucił zdjęcie przedstawiające Emu na jednym z pól.

Jak się okazuje, Emu widziany był również przez mieszkańców innych pobliskich miejscowości, w tym Łuszczowa. Według ich ustaleń ptak widziany był już w okolicy w niedzielę (27.08). Wtedy miał uciec z gospodarstwa mieszczącego się w Ludwikowie.

Mieszkańcy powiadomili właściciela ptaka o jego lokalizacji. Obecnie trwa obława.

Policjanci z Łęcznej od wczoraj (27.08) nie otrzymali żadnego zgłoszenia dotyczącego zaginięcia lub znalezienia ptaka. Apelujemy do kierowców poruszających się w tej okolicy o ostrożność.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.