Twarde lądowanie młodego pilota szybowca. Doznał niegroźnych potłuczeń

Lądowanie szybowca na torach kolejowych | fot. KMP Zamość

Trwa wyjaśnianie okoliczności awaryjnego lądowania młodego pilota szybowca, który wylądował tuż obok torów kolejowych. Na czas pracy służb wstrzymano ruch kolejowy.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godz. 18. Służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku, do którego doszło w pobliżu torów kolejowych między Zawadą i Zamościem. Ze zgłoszenia wynikało, że na szybowiec wylądował na torach kolejowych.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 16-letni mieszkaniec gm. Zamość siedząc za sterami szybowca po kilkugodzinnym locie szkoleniowo – treningowym zamierzał wylądować na terenie lotniska w miejscowości Mokre.

Jednak przed przyziemieniem pilot napotkał zstępujące prądy powietrza powodujące nacisk na maszynę, co spowodowało gwałtowne obniżenie jej lotu. Wówczas pilot skrzydłem szybowca zaczepił o rosnące tam drzewo i spadł na ziemię. Część maszyny uderzyła o tory kolejowe.

Załoga karetki pogotowia przewiozła 16-latka do szpitala na dalsze badania, po których okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami pilot wyszedł ze zdarzenia bez obrażeń. Nastolatek był trzeźwy i posiadał uprawnienia do wykonywania lotów szybowcem.

O zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Komisja Wypadków Lotniczych. Prowadzone postępowanie pozwoli na wyjaśnienie szczegółowego przebiegu i okoliczności niefortunnego lądowania szybowca.

Na czas pracy funkcjonariuszy ruch kolejowy na tym odcinku został wstrzymany.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.