Trzecia wygrana z rzędu. Koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin pokonali zespół z Estonii

koszykarze

W poniedziałkowym meczu międzynarodowych rozgrywek European North Basketball League koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin pokonali w hali Globus estoński zespół Tartu Ülikool Maks & Moorits. Dla podopiecznych Artura Gronka była to trzecia wygrana z rzędu.

Podsumowanie meczu

Początek rywalizacji należał do gospodarzy, ale wraz z upływem pierwszej kwarty inicjatywę przejmowali zawodnicy klubu z Estonii. Po 10 minutach gry goście mieli cztery punkty zaliczki, a na półmetku poniedziałkowego starcia prowadzili 44:37.

koszykarze

Po zmianie stron to podopieczni trenera Artura Gronka prezentowali się dużo lepiej i dzięki temu odwrócili losy spotkania, sięgając po trzecią wygraną z rzędu. A nagrody dla najlepszych zawodników swoich ekip powędrowały do najskuteczniejszego na parkiecie Barreta Bensona oraz Marta Rosenthala z Tartu.

Barret Benson oraz Mart Rosenthal z Tartu

– W pierwszej połowie mieliśmy problemy w defensywie, ale odbyliśmy w przerwie męską rozmowę w szatni. Trener wytknął nam błędy, które popełniliśmy, a my naprawiliśmy je po powrocie do gry, zmieniliśmy też sposób bronienia. To taka kombinowana defensywa, gdzie atak myśli, że ma otwarte pozycje, ale za chwilę w danym miejscu pojawia się nasz zawodnik. Nie jest to na pewno wygodne, ani łatwe. Trzeba być bardzo aktywnym w tym ustawieniu i musimy je dalej szlifować. Przyniosło to efekt, tak samo jak podczas zeszłotygodniowego meczu w Danii. Cieszymy się ze zwycięstwa i z optymizmem patrzymy na weekend, gdy czeka nas kolejny ważny mecz – podsumował center Roman Szymański.

trener, koszykarze

Domowe spotkanie w ORLEN Basket Lidze

Już w najbliższą niedzielę czerwono-czarnych czeka kolejne domowe spotkanie. Tym razem zmierzą się w ORLEN Basket Lidze z MKS Dąbrowa Górnicza. Zapraszamy wszystkich do hali Globus 28 stycznia o godzinie 17:30.

Polski Cukier Start Lublin – Tartu Ülikool Maks & Moorits 85:75 (19:23, 18:21, 30:14, 18:17)

Polski Cukier Start: Benson 35, Durham 11, O’Reilly 11, Wade 8, Pelczar 8, Gabrić 6, Put 4, Szymański 2, Karolak

Tartu: Malmanis 19, Rosenthal 16, Menzies 12, Eelmae 8, Harris 6, Shundel 5, Kivi 5, Veideman 4, Urvik

Sędziowali: M. Chrakowiecki, R. Varv, M. Gawron