Trojaczki przyszły na świat w SPSK4 w Lublinie. To już trzeci taki poród w tym roku

Trojaczki przyszły na świat w SPSK4 w Lublinie
Trojaczki przyszły na świat w SPSK4 w Lublinie | fot. Łukasz Głaczkowski/SPSK Nr 4 w Lublinie

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie urodziły się trojaczki. Chłopiec i dwie dziewczynki przyszli na świat w 29. tygodniu ciąży. To już trzecie narodziny trojaczków w tym roku w lubelskim szpitalu.

W Lublinie znów urodziły się trojaczki

Marcel, Marlenka i Milenka aktualnie mają 6 tygodni. Przyszli na świat w 29. tygodniu ciąży. Pierwszy był Marcel ważący w dniu porodu 1220 gramów, następnie 1130-gramowa Marlenka i zaledwie 1020-gramowa Milenka. Od narodzin urosły i ważą odpowiednio: 2380 gramów, 1820 gramów i 2 kilogramy.

„Nie są to trojaczki jednoowodniowe, każde z dzieci jest inne. Po urodzeniu, co jest typowe dla noworodków tak przedwcześnie urodzonych, wymagały intensywnego leczenia, wsparcia oddechowego, podawania surfaktantu egzogennego stosowanego w leczeniu zespołu zaburzeń oddychania, a także mieszanego żywienia – przez zgłębnik dożołądkowy oraz kroplówkami” – mówi dr n. med. Eulalia Majewska kierująca Oddziałem Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka SPSK nr 4 w Lublinie.

Jak przekazano w komunikacie, obecnie trojaczki czują się dobrze, nie przebywają już w inkubatorach, oddychają samodzielnie i jedzą przez smoczki. Chłopiec osiągnął już odpowiednią masę i sprawność, jest gotowy do wypisu ze szpitala. Lekarze mają nadzieję, że wkrótce będzie to możliwe także dla dziewczynek.

Rzecznik szpitala Alina Pospischil powiedziała, że to trzecie trojaczki urodzone w placówce od początku tego roku. Pierwsze trojaczki przyszły na świat w styczniu – dwie dziewczynki i chłopiec. Drugi triplet to również dwie dziewczynki i chłopiec. Przyszły na świat pod koniec marca. Zobacz: Kolejne w tym roku trojaczki urodziły się w SPSK4 w Lublinie. Oliwia, Zuza i Mikołaj

Zdjęcia trojaczków urodzonych w SPSK4 w Lublinie

marcel
Marcel | fot. Łukasz Głaczkowski/SPSK Nr 4 w Lublinie
marlenka
Marlenka | fot. Łukasz Głaczkowski/SPSK Nr 4 w Lublinie
milenka
Milenka | fot. Łukasz Głaczkowski/SPSK Nr 4 w Lublinie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.