W szpitalu klinicznym urodziły się trojaczki! Dominik, Ewa, Diana oraz ich mama czują się dobrze

W szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie urodziły się trojaczki
W szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie urodziły się trojaczki | fot. SPSK nr 4

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 przy ul. Jaczewskiego urodziły się trojaczki: dwie dziewczynki i chłopiec. Wcześniaki przyszły na świat w 30. tygodniu ciąży. Szpital przekazał, że dzieci i ich mama czują się dobrze.

W SPSK4 urodziły się trojaczki

Jak poinformował szpital, dzieci urodziły się w 30. tygodniu ciąży. Pierwszy na świat przyszedł chłopiec – Dominik. W chwili narodzin ważył 1,5 kg. Był największy z rodzeństwa. Teraz waży 1770 g. Druga była Ewa. Dziewczynka w dniu narodzin ważyła niecałe 1,1 kg (1070 g), obecnie – 1280 g. Trzecim dzieckiem jest także dziewczynka. Ma na imię Diana. W dniu przyjścia na świat miała 1,2 kg, obecnie waży 1470 g.

„Z racji małej masy ciała i przedwczesnych narodzin, wcześniaki od początku wymagały specjalistycznego leczenia i opieki. Aktualnie oddychają samodzielnie. Muszą pozostać w szpitalu do czasu, kiedy osiągną właściwą masę i będą jadły przez smoczki lub z piersi. Na razie dzieci są karmione przez zgłębnik” – mówi dr n. med. Eulalia Majewska, kierująca Oddziałem Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka SPSK nr 4 w Lublinie.

Wiadomo, że rodzina trojaczków pochodzi z Ukrainy. Ich mama, pani Nadia przyjechała do Polski tuż po rozpoczęciu wojny.

„O tym, że będziemy mieć trojaczki, dowiedzieliśmy się z mężem na pierwszym badaniu USG. Był szok, ale bardzo pozytywny. To było, kiedy już byliśmy całą rodziną w Polsce” – opowiada mama trojaczków.

Obecnie wcześniaki przebywają w inkubatorach, które m.in. zapewniają im prawidłową temperaturę ciała.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.