Kolejne w tym roku trojaczki urodziły się w SPSK4 w Lublinie. Oliwia, Zuza i Mikołaj

Trojaczki z rodzicami w sali neonatologicznej w SPSK 4 w Lublinie
Trojaczki z rodzicami w sali neonatologicznej w SPSK 4 w Lublinie | fot. SPSK4

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie na świat przyszły drugie w tym roku trojaczki. Dwie dziewczynki i chłopiec urodzili się w 28. tygodniu ciąży. Pierwsza urodziła się Oliwia, po niej Zuzanna, a na koniec Mikołaj.

Trojaczki przyszły na świat w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4

„Oliwia ważyła 1130 gramów, Zuzia – 1000 gramów, Mikołaj – 1080 gramów” – mówi dr n. med. Eulalia Majewska kierująca Oddziałem Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka SPSK Nr 4 w Lublinie.

Szczęśliwymi rodzicami są państwo Monika i Paweł z powiatu lubelskiego. To pierwsze dzieci małżeństwa. Trojaczki przyszły na świat 24 marca. Będą jeszcze przybywać pod opieką specjalistów w szpitalu.

„Żeby można było zabrać dzieci do domu, muszą ważyć co najmniej 2 kilogramy. Dzieci muszą zacząć jeść samodzielnie przez smoczek lub z piersi. Obecnie są bowiem karmione przez zgłębnik – pokarm trafia prosto do żołądka. Odruch ssania, skoordynowanie ssania, połykania i oddychania, to jest proces, który wymaga dojrzewania układu nerwowego. Do tego więc muszą jeszcze dojrzeć i tego wszystkiego się nauczyć. Póki co opanowały samodzielne oddychanie bez wsparcia, choć okresowo potrzebują jeszcze tlenu w inkubatorach” – tłumaczy dr n. med. Eulalia Majewska.

To drugi triplet, który przyszedł na świat w SPSK nr 4 w tym roku. W styczniu urodziły się także dwie dziewczynki i chłopiec. Rodzice rodzeństwa pochodzą z Ukrainy.

Więcej: W szpitalu klinicznym urodziły się trojaczki! Dominik, Ewa, Diana oraz ich mama czują się dobrze

Zdjęcia

Monika i Paweł - rodzice trojaczków, które przyszły na świat w SPSK4 w Lublinie
Monika i Paweł – rodzice trojaczków, które przyszły na świat w SPSK4 w Lublinie | fot. SPSK4

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.