Tragiczny finał pożaru w bloku w Lublinie. Płonęło mieszkanie na pierwszym piętrze

Pożar mieszkania w bloku przy ul. Wyścigowej
Pożar mieszkania w bloku przy ul. Wyścigowej | fot. KM PSP w Lublinie

Tragiczny pożar w bloku przy ulicy Wyścigowej w Lublinie. Ogień pojawił się po godzinie 11 w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Strażacy wynieśli z mieszkania mężczyzny bez oznak życia.

Pożar mieszkania w bloku przy ul. Wyścigowej w Lublinie

Do pożaru doszło w niedzielę po godz. 11 w bloku przy ul. Wyścigowej w Lublinie. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o zapachu spalenizny wydobywającym się z kratki wentylacyjnej w mieszkaniu na czwartym piętrze. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja.

Strażacy rozpoczęli poszukiwanie źródła ognia w mieszkaniach na niższych kondygnacjach. W toku prowadzonych działań stwierdzono, że dym pochodzi z mieszkania na pierwszym piętrze. W pomieszczeniu objętym pożarem przebywał mężczyzna bez oznak życia.

Ewakuowano go na korytarz i przekazano go zespołowi ratownictwa medycznego. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Pożar ugaszono z wykorzystaniem gaśnicy proszkowej. Następnie przewietrzono mieszkania i sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Pożar mieszkania w bloku przy ul. Wyścigowej
Pożar mieszkania w bloku przy ul. Wyścigowej | fot. KM PSP w Lublinie

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.