Tragedia na granicy polsko-białoruskiej. Nie żyje żołnierz. „Nieszczęśliwe zdarzenie”

Żołnierze na granicy polsko-białoruskiej
Żołnierze na granicy polsko-białoruskiej | fot. MON

W sobotę wieczorem dowódca 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej poinformował o śmierci jednego z żołnierzy. „Doszło do nieszczęśliwego zdarzenia” – czytamy w oświadczeniu.

Śmierć żołnierza na granicy polsko-białoruskiej

Żołnierz zmarł w sobotę. Dowódca 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej napisał w oświadczeniu, że według wstępnych ustaleń „doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza”. Wstępne ustalenia wskazują, że w zdarzeniu nie uczestniczyły osoby trzecie.

„Żołnierz pełnił służbę w ramach odwodu, tj. nie realizował zadań bezpośrednio przy granicy polsko-białoruskiej. Do służby na granicy został oddelegowany nieco ponad tydzień temu. Od momentu oddelegowania nie miał kontaktu z migrantami” – czytamy w oświadczeniu.

W oświadczeniu zapewniono także, że rodzina żołnierza została powiadomiona i objęta opieką psychologa. „Czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa przy współudziale prokuratury z Białegostoku” – dodano. Wojskowy miał 40 lat.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.