TOP 7. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w ten weekend w Lublinie [26-28 stycznia]

Co robić w weekend 26-28 stycznia w Lublinie? Sprawdź!
Co robić w weekend 26-28 stycznia w Lublinie? Sprawdź! | materiały organizatorów

W ostatni weekend stycznia będzie wiele wydarzeń związanych z 32. finałem WOŚP. Oprócz tego w niedzielę można wybrać się na pierwszą w nowym roku kultową giełdę staroci, gdzie znajdziecie mnóstwo ciekawych rzeczy. Zobaczcie, co jeszcze dzieje się w Lublinie.

Piątek, 26 stycznia

La Chimera w kinie CSK

Każdy ponoć ma swoją Chimerę. Coś, o czym marzy, ale nie może tego zdobyć. Dla grupy drobnych złodziejaszków rabujących okoliczne groby i handlujących archeologicznymi znaleziskami to chęć szybkiego wzbogacenia się. Oznaczałaby ona wybawienie od dalszej pracy. Arthurowi z kolei przypomina Beniaminę. Kobietę, którą kochał i stracił.

Mężczyzna łatwo się jednak nie poddaje i postanawia rzucić wyzwanie niemożliwemu. Nawet jeżeli oznaczałoby to błąkanie się po mitycznych zaświatach. W poszukiwaniu legendarnych zakopanych drzwi, pozwalających przekroczyć mu próg innej rzeczywistości, Arthur łączy siły z rabusiami. Oferuje im swój talent do wskazywania miejsc, gdzie znajdują się starożytne skarby, w zamian za to, że będą dla niego przekopywać okolicę. Tak rozpoczyna się niezwykła, pełna magii podróż w nieznane…

„La chimera” to kolejna w dorobku włoskiej reżyserki pełna oryginalnych bohaterów, lokalnego folkloru oraz niezwykłych krajobrazów piękna filmowa baśń. Romantyczna opowieść o poszukiwaniu spełnienia, gdzie przeszłość i teraźniejszość wzajemnie się dopełniają.

SZCZEGÓŁY: Pokazy włosko-francuskiego dramatu La Chimera w kinie CSK

Sobota, 27 stycznia

Zimowy PGE Narodowy w Icemanii

Już 27 i 28 stycznia (sobota, niedziela) jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek zawita na lodowisko Icemania. Skorzystać będzie można z doświadczenia najlepszych instruktorów łyżwiarstwa – Ice & Fun i atrakcji dla wszystkich szukających rodzinnych rozrywek.

SZCZEGÓŁY: Zimowy PGE Narodowy w Lublinie, czyli weekend na łyżwach. Zimowe miasteczko zawita na lodowisko Icemania

Alpiniści dla WOŚP

Superbohaterowie na linach odwiedzą małych pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. prof. Antoniego Gębali w Lublinie. Alpinistom będą towarzyszyć druhowie z OSP wraz ze sprzętem i maszynami, które będzie można zobaczyć od 10:30 i kilka niespodziewanych atrakcji. Alpinistów na ścianach zobaczymy już od godziny 8:00.

Parkrun w Ogrodzie Saskim

Organizatorzy zapraszają na ostatnie w styczniu bieganie, truchtanie i maszerowanie – totalnie za darmo 5 km z pomiarem czasu w Ogrodzie Saskim. Zbiórka przed godz. 9:00 przy wolierze z pawiami. Jedyny warunek to bezpłatna jednorazowa rejestracja, aby otrzymać swoje wyniki – www.parkrun.pl/register/.

Harmonogram wydarzenia:

  • 8:30 – zbiórka wolontariuszy
  • 8:30–8:45 – przydział ról wolontariuszom i rozstawianie elementów trasy
  • 8:45 – odprawa dla debiutujących na naszej trasie
  • 8:57 – odprawa przed biegiem
  • 9:00 – start
  • około 10:00 – zakończenie biegu
  • 10:15 – poparkrunowa kawa

Niedziela, 28 stycznia

Giełda Staroci na Placu Zamkowym

Pierwsza w 2024 roku giełda staroci na placu Zamkowym już w niedzielę, 28 stycznia. Będziecie mogli tu kupić mnóstwo ciekawych przedmiotów, m.in. biżuterię, dzieła sztuki, porcelanę, stare meble i akcesoria domowe, których nie znajdziecie w żadnych sklepach.

  • GODZINA: 7:00-14:00

SZCZEGÓŁY: Pierwsza w 2024 roku giełda staroci pod Zamkiem już w ten weekend

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Galerii Olimp

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Galerii Olimp. Tam w głównym holu galerii stanie scena, na której w ciągu całego dnia będą działy się zaplanowane atrakcje. Więcej informacji o wydarzeniach WOŚP w Lublinie można przeczytać poniżej.

SZCZEGÓŁY: Finał WOŚP 2024 w Lublinie. Kto zagra w Galerii Olimp? Koncerty, pokazy tańca, światełko do nieba [PROGRAM]

Wiosłujemy dla WOŚP w Felicity Lublin

W niedzielę 28 stycznia w godz. 10:00–18:00 tysiące osób w całej Polsce spróbuje swoich sił w międzymiastowej rywalizacji na ergometrach wioślarskich. Organizatorom tej akcji zależy na zmobilizowaniu jak największej liczby osób, z których każda pokona dystans 500 metrów.

Jak co roku do akcji włączą się lubelscy sportowcy. Nie zabraknie koszykarek Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin, szczypiornistek MKS-u FunFloor Lublin, Tytanów Lublin i wielu, wielu innych. Akcja trwa w niedzielę w godzinach 10:00-18:00 w Felicity Lublin.

SZCZEGÓŁY: Szczytna akcja i walka o rekord Polski. W niedzielę w Felicity wiosłowanie z WOŚP

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.