Tomasz Pitucha chce zakazania Marszu Równości w Lublinie. Zebrał ponad 11 tys. podpisów

Marsz Równości w Lublinie | fot. Anka Kowalska

W 3,5 tygodnia miejski radny PiS Tomasz Pitucha zebrał ponad 11 tysięcy podpisów pod petycją do prezydenta Krzysztofa Żuka o zakazanie organizacji Marszu Równości w Lublinie.

We wtorek radny Tomasz Pitucha złożył w Urzędzie Miasta Lublin ponad 11 tysięcy podpisów pod petycją do prezydenta Krzysztofa Żuka o zakazanie organizacji Marszu Równości w Lublinie, który został zaplanowany na 28 września. Zobacz trasę – TUTAJ

Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę władz miasta na problemy rodzin. W petycji powołujemy się na art. 72. konstytucji. Każdy ma prawo domagać się od władz publicznych ochrony dzieci i młodzieży między innymi przed demoralizacją” – tłumaczy radny Pitucha.

Art. 72. Zasada dobra dziecka mówi:

Rzeczpospolita Polska zapewnia ochronę praw dziecka. Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją.

W związku z tym liczymy na to, że prezydent poważnie potraktuje ten apel i weźmie pod uwagę problem jakim są te tęczowe marsze, które stanowią zagrożenie dla moralności dzieci i młodzieży oraz obrażają świętość religijną wielu Polaków” – dodaje Pitucha.

Czytaj także: Zmiana trasy Marszu Równości w LublinieWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.