Zmiana trasy Marszu Równości w Lublinie

Marsz Równości w Lublinie | fot. czytelnik Kazimierz

Organizatorzy Marszu Równości w Lublinie podjęli decyzję o kolejnej zmianie trasy przemarszu tęczowego pochodu. Wszystko przez obawy zablokowania przez uczestników trasy dojazdu karetek do szpitali.

W poniedziałek organizatorzy Marszu Równości w Lublinie złożyli do Urzędu Miasta wniosek o zmianę trasy zaplanowanego na 28 września przemarszu środowisk LGBT. Jest to już druga zmiana planowanej trasy tegorocznego Marszu Równości w naszym mieście.

W poprzednim przypadku trasa została zmieniona ze względu na organizowane wydarzenie przez lubelskich Terytorialsów na placu Zamkowym, gdzie organizatorzy tęczowego pochodu planowali zbiórkę i start wydarzenia. Czytaj więcej: Marsz Równości w Lublinie się nie odbędzie? Na drodze stanęli Terytorialsi

Kolejna zmiana trasy Marszu Równości

Tym razem organizatorzy Marszu Równości zaproponowali trasę: Plac Teatralny – Al. Racławickie – ul. Lipowa – ul. Narutowicza – ul. Głęboka – ul. Sowińskiego – Al. Racławickie – Plac Teatralny – CSK.

Zdecydowaliśmy się na zmianę po rozmowach z policją na temat bezpieczeństwa. Nie dostaliśmy żadnego rozkazu czy ultimatum. Braliśmy szczególnie pod uwagę fakt, że poprzednia trasa zajmowała dwie bezpośrednie drogi dojazdowe na SOR” – tłumaczy Honorata Sadurska ze Stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie.4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Gdyby wasze dziecko poszło w marszu – czy też powiedzielibyście, żeby szło na majdanek lub do abramowic?