Marsz Równości w Lublinie się nie odbędzie? Na drodze stanęli Terytorialsi

przysiega zolnierzy
Przysięga żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej | fot. WOT

Czy w Lublinie odbędzie się Marsz Równości? Komitet organizacyjny wydarzenia środowisk LGBT twierdzi, że tak. Innego zdania jest Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, która na placu Zamkowym zaplanowała organizację przysięgi żołnierskiej.

Przypomnijmy, że Marsz Równości w Lublinie został zaplanowany na sobotę 28 września. Jego organizatorzy złożyli wniosek o zgodę na zgromadzenie publiczne w wyznaczonym terminie w Urzędzie Miasta Lublin.

Uczestnicy Marszu Równości mają zebrać się na placu Zamkowym. Następnie przejdą Al. Solidarności, ul. Podzamcze, ul. Unicka, ul. Obywatelska, ul. Jaczewskiego, ulica Prusa, ul. Dolna 3 Maja, ul. 3 Maja, ul. Krakowskie Przedmieście i Al. Racławickie.

Parada środowisk LGBT zakończy się na placu Teatralnym. W wydarzeniu ma wziąć udział od 2 do 3 tys. osób. Trasa ma być dłuższa niż w ubiegłym roku. Czytaj więcej: II Marsz Równości 2019 w Lublinie. Znamy datę i trasę przemarszu

Terytorialsi pokrzyżują plany?

Terytorialsi stanęli na drodze Marsz Równości w Lublinie” – napisał na swoim profilu facebookowym Bart Staszewski, organizator Marszu Równości w Lublinie.

Wydarzenie WOT zostało jakoby zarejestrowane dzień po naszej rejestracji i ogłoszeniu przez nas daty marszu. W ten sposób wydarzenie Wojsk Obrony Terytorialnej stało się przeszkodą, która uniemożliwia przeprowadzenie Marszu Równości w Lublinie w obecnym kształcie. Byliśmy pierwsi i marsz ruszy chociażby postawiono na naszej drodze Wojsko Polskie” – pisze Staszewski.

Jak się okazuje na ten sam dzień i w tym samym miejscu swoje wydarzenie zaplanowała 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej.

W dniu 20 sierpnia 2019 r. dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wystąpił do Urzędu Miasta Lublin z wnioskiem o „wyrażenie zgody na wykorzystanie przestrzeni publicznej Placu Zamkowego oraz Błoni przy Zamku w dniu 28 września 2019 r. w m. Lublin”” – mówi kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze oczekują na odpowiedź w tej sprawie. – „Nadmieniam, że przysięgi żołnierskie w miastach są tradycją WOT, wydarzenia te są bardzo dobrze odbierane przez społeczności i żołnierzy” – tłumaczy kpt. Stanula.

Aktualizacja: Marsz Równości w Lublinie zmienia trasę. Wszystko przez przysięgę Terytorialsów

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.