II Marsz Równości 2019 w Lublinie. Znamy datę i trasę przemarszu

flaga tęczowa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Marsz Równości po raz drugi przejdzie ulicami Lublina. Komitet Organizacyjny wybrał już datę i trasę przemarszu środowisk LGBT. Wydarzenie zaplanowano na 28 września.

II Marsz Równości w Lublinie 2019 – data, trasa

Drugi Marsz Równości w Lublinie odbędzie się w sobotę 28 września 2019 roku. Organizatorzy wydarzenia złożyli wniosek o zgodę na zgromadzenie publiczne w wyznaczonym terminie w Urzędzie Miasta Lublin.

Ze złożonego wniosku wynika, że tegoroczny Marsz Równości w Lublinie rozpocznie się podobnie jak w zeszłym roku na placu Zamkowym.

Następnie uczestnicy przejdą Al. Solidarności, ul. Podzamcze, ul. Unicka, ul. Obywatelska, ul. Jaczewskiego, ulica Prusa, ul. Dolna 3 Maja, ul. 3 Maja, ul. Krakowskie Przedmieście i Al. Racławickie.

Parada równości środowisk LGBT zakończy się na placu Teatralnym przed budynkiem Centrum Spotkania Kultur. W tym roku organizatorzy nie planują żadnych wydarzeń towarzyszących.

Będzie to już drugie takie wydarzenie w naszym mieście. Przypomnijmy, że pierwsza edycja Marszu Równości w Lublinie odbyła się 13 października 2018 roku. W przemarszu wzięło udział ponad tysiąc osób.

Aktualizacja: Marsz Równości w Lublinie zmienia trasę. Wszystko przez przysięgę Terytorialsów

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. OTO KRZYZ PANSKI
  UCIEKAJCIE ……!!!!!!
  Swiety Michale, bron nas,
  od tych marszy, od tego zla. Amen.
  Ojcze nasz ktorys Jest w Niebie,
  Swiec sie Imie Twoje, przyjdz Krolestwo Twoje,
  Badz Wola Twoja jako w Niebie, tak i na ziemi.
  Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
  I odpusc nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.
  I niewodz nas na pokuszenie
  Ale nas zbaw ode zlego. Amen

 2. Żenada po co im eskorta policji jak tacy są akceptowani i wogle pozytywni kochani przez wszystkich…cyrk.za nasze pieniadze
  .