Marsz Równości w Lublinie zmienia trasę. Wszystko przez przysięgę Terytorialsów

Marsz Równości przeszedł ulicami Lublina | fot. UAVision

Organizatorzy Marszu Równości w Lublinie podjęli decyzję o zmianie trasy przemarszu. Wszystko przez przysięgę Terytorialsów, która odbędzie się w tym samym dniu.

W poniedziałek organizatorzy Marszu Równości w Lublinie złożyli do Urzędu Miasta wniosek o zmianę trasy zaplanowanego na 28 września przemarszu środowisk LGBT.

Początkowo parada równości miała ruszyć z placu Zamkowego, jednak jak się później okazało na ten sam dzień zaplanowano tam już inne wydarzenie. Mowa tu o przysiędze lubelskich Terytorialsów. Czytaj więcej: Marsz Równości w Lublinie się nie odbędzie? Na drodze stanęli Terytorialsi

Organizatorzy Marszu Równości zaplanowali, że przemarsz pójdzie w przeciwnym niż pierwotnie planowano kierunku. I tak jego uczestnicy ruszą z placu Teatralnego. Następnie przejdą Racławickimi, Krakowskim Przedmieściem, 3 Maja, Dolnej 3 Maja, Prusa, Jaczewskiego, Obywatelską, Unicką, Podzamczem i zakończą na Unii Lubelskiej.

W wydarzeniu ma wziąć udział od 2 do 3 tys. osób. WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.