Technikum Mleczarskie powstało w woj. lubelskim. Klasa liczy 27 uczniów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej powstało Technikum Mleczarskie. Otwarcie nowego kierunku to wynik współpracy szkoły ze Spółdzielczą Mleczarnią Spomlek.

Nowo powstała klasa liczy 27 uczniów z gminy Radzyń Podlaski, Ulan-Majorat i Borki, którzy będą uczyć się w technikum 5-letnim (po szkole podstawowej) i 4-letnim (po gimnazjum).

Program nauczania będzie bogaty w wiele zajęć teoretycznych i praktycznych, dzięki któremu uczniowie będą przygotowani do podjęcia pracy w największych zakładach mleczarskich, przedsiębiorstwach rolniczych lub prowadzenia własnej działalności.

Współpraca z ZSR w Woli Osowińskiej układa nam się bardzo dobrze. Cieszy nas to, że młodzi ludzie wciąż widzą potencjał w nauce zawodu mleczarza. My, jako firma będziemy starali się wspierać ich edukację, poprzez zajęcia i możliwość odbycia praktyk w naszym radzyńskim zakładzie” – podkreśla Edward Bajko, Prezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Dzięki licznym zajęciom praktycznym w zakładzie Spółdzielczej Mleczarni Spomlek uczniowie dowiedzą się m.in., jak wygląda proces produkcji serów, proszków mlecznych oraz masła. Poznają wszystkie etapy produkcji, począwszy od odbioru mleka, aparatownię, warzelnię aż po dojrzewalnię i dział konfekcjonowania sera. To wszystko umożliwi im poznanie branży mleczarskiej od środka i jak najlepsze przygotowanie do przyszłej pracy.

Ogromnie się cieszę, że udało nam się otworzyć ten kierunek i jestem przekonana, że w kolejnych latach zainteresowanie rekrutacją będzie równie duże, tym bardziej, że jest to kierunek unikatowy, który daje szansę znalezienia bardzo dobrej pracy i rozpoczęcia edukacji na wyższym poziomie na studiach związanych z technologią żywności, mleczarstwem itp.” – dodaje Beata Żurawska-Polkowska, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej.

Oficjalna inauguracja zajęć na kierunku Technik Przetwórstwa Mleczarskiego z udziałem zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek odbędzie się 11 września b.r.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.