Tatuaż krok po kroku, czyli jak w praktyce wygląda robienie tatuażu

owl 1281791 1280

Chcesz mieć tatuaż, ale nie masz pojęcia, jak się go w ogóle robi? Boisz się bólu? Zastanawiasz się, ile to będzie trwało? Zapytaliśmy o to tatuażystów ze studia Bad Mojo Tattoo w Lublinie i wiemy już wszystko. Spokojnie, nie taki diabeł straszny.

 

Jakimi metodami wykonuje się tatuaż?

Istnieją trzy metody tatuowania. Pierwszą jest dosłowne „wydziergiwanie” wzoru za pomocą specjalnych igieł do tatuowania. Drugi polega na zaznaczaniu ostrym narzędziem konturów tatuażu, a następnie wprowadzaniu w nie barwnika, natomiast trzeci na wprowadzaniu pod skórę nici wykonanych ze zwierzęcych ścięgien zanurzonych w barwnikach. W Bad Mojo stosujemy pierwszą metodę, bo jest najmniej bolesna i dodatkowo pozwala na skrócenie czasu tatuowania.

 

Ok, powiedzmy, że chcę sobie zrobić u was tatuaż. Czego użyjecie

Mamy kompletne wyposażenie, na które składają się shakery do barwników, maszynki do tatuowania, jednorazowe narzędzia, specjalne łóżka i fotele no i oczywiście cała gama barwników i akcesoriów potrzebnych do wykonania i zabezpieczenia tatuażu. Np. rękawiczki czy maści znieczulające.

 

Mam rozumieć, że to będzie bolało?

Tak, tatuaż boli, ale zawsze staramy się zrobić wszystko, żeby ten dyskomfort był jak najmniejszy. Poziom bólu zależy od indywidualnej wrażliwości danej osoby, a także od miejsca na skórze, w którym wykonywany jest tatuaż. Najmniej bolesne jest tatuowanie na udach czy brzuchu. Natomiast tam, gdzie jest cienka skóra i mniej tkanki tłuszczowej, ból jest większy. Dlatego właśnie stosujemy maść znieczulającą. Smarujemy nią wybrane miejsce i po problemie.

 

Jak wygląda zrobienie tatuażu?

Zaczynamy od rozmowy. Szczera rozmowa z klientem jest najważniejsza. To pozwala nam rozpoznać jego potrzeby, styl, jaki lubi itd. Tatuujemy w różnych stylach. W dot work, w tradycyjnym, neotradycyjnym, watercolor czy graficznym. Na samym początku musimy wiedzieć, czego oczekuje klient. Kiedy poznamy jego oczekiwania, zostaje skierowany do tego tatuażysty, który specjalizuje się w danym stylu. Każda osoba z naszej ekipy ma własne specjalizacje i to sprawia, że tatuaże są tak dobre.

Kiedy wiemy, jaki jest gust klienta, przystępujemy do wybrania wzoru. Czasami klienci zgłaszają się z własnymi pomysłami, innym razem proszą o przygotowanie dla nich czegoś szczególnego. Zawsze staramy się sprostać ich oczekiwaniom. Podobnie jest w sytuacji, kiedy ktoś zgłasza się na laserowe usunięcie niechcianego tatuażu lub poprawkę wzoru po innym tatuażyście. Jednakże nigdy nie wykonujemy kopii tatuażu.

Odkażamy skórę klienta, sprzęt i całe miejsce pracy. Ewentualnie znieczulamy skórę i zaczynamy tworzenie wzoru. Najpierw odbijamy wzór na skórze, później tworzymy kontury, wypełniamy je i dopracowujemy całość. Wbijamy igłę maszynki miejsce przy miejscu i wprowadzamy barwniki na odpowiednią głębokość. Na koniec oczyszczamy skórę, zabezpieczamy folią lub podkładem medycznym i dajemy wskazówki na temat pielęgnacji. Cały proces trwa kilka, a nawet kilkanaście godzin. W zależności od wielkości wzoru i stopnia jego skomplikowania.

 

Gdzie można was znaleźć?

Nasze studio mieści się w Lublinie, przy ulicy Narutowicza 43a/2.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.