Pożar drewnianego domu w Tarzymiechach Drugich. W środku zwłoki mężczyzny

Pożar drewnianego domu w Tarzymiechach Drugich | fot. Policja

Do pożaru doszło we wtorek w miejscowości Tarzymiechy Drugie w gminie Izbica koło Krasnegostawu. W płomieniach zginął 84-letni mężczyzna.

Informację o pożarze strażacy otrzymali we wtorek przed godz. 15. Ze zgłoszenia wynikało, że w miejscowości Tarzymiechy Drugie płonie budynek mieszkalny. Na miejscu interweniowało siedem zastępów straży pożarnej, 30 strażaków oraz pogotowie ratunkowe i policja.

– Po dotarciu na miejsce ogień objął całą konstrukcję dachu – relacjonuje kpt. Kamil Bereza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Krasnymstawie.

Jak się okazało, ogień objął również pomieszczenia drewnianego domu. – Na miejscu była również 82-letnia mieszkanka, która powiedziała, że wyszła z domu około godziny 15, a wewnątrz pozostał jej mąż – informuje podkom. Piotr Wasilewski z krasnostawskiej policji.

Po opanowaniu ognia strażacy weszli do środka. – W pomieszczeniu, gdzie doszło do wybuchu pożaru, znaleźliśmy zwęglone zwłoki 84-letniego mężczyzny – dodaje kpt. Kamil Bereza.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zapalenie się drewnianej konstrukcji dachu od pieca kaflowego. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.