Targi Piw Rzemieślniczych już od piątku w Lublinie. Przyjadą browary z całego kraju i nie tylko

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych

Miłośnicy piwa i ulicznego jedzenia przybywajcie! Od piątku Lublin zamieni się w piwną stolicę Polski. W trakcie trzydniowej imprezy będzie można skosztować blisko 300 rożnych rodzajów piwa od 30 browarów.

Impreza rozpocznie się już w najbliższy piątek punktualnie o godz. 17.00 na Targach Lublin. Będzie można tu się przekonać jak bogaty jest świat piw rzemieślniczych. Do naszego miasta przyjedzie 30 browarów rzemieślniczych, z czego dwa będą zagraniczne.

– To będzie świetna okazja, żeby spróbować czegoś innego niż piwa dostępne w każdym sklepie – mówi Jakub Kafel, koordynator imprezy. – Piwa z browarów rzemieślniczych mają wyraźny smak i zapach. Potrafią zaskoczyć – dodaje.

Wśród browarów są m.in.: Browar Zakładowy, Brokreacja, SzałPiw, Pracownia Piwa, PINTA, Piwne Podziemie, Profesja, Trzech Kumpli, Widawa, Wrężel. Ale to nie koniec listy wystawców.

Pojawią się m.in. piwa z amerykańskim chmielem, który nadaje solidną goryczkę, zapach i smak cytrusów oraz owoców tropikalnych. Będą także te z dodatkiem owoców: np. malin, mango czy truskawek. Fani ciemnych piw mogą przebierać wśród stoutów np. z dodatkiem kawy najwyższej jakości, czy tych leżakowanych w beczce po whisky albo koniaku. Tradycjonaliści mogą znaleźć świetne piwa pszeniczne pachnące bananami i goździkami.

Oprócz złotego trunku na gości będzie czekać prawdziwa uczta gastronomiczna. Przed Targami Lublin staną Food trucki, które będą serwować najlepsze dania i przekąski do piwa. Na koniec każdego dnia będzie można posłuchać muzyki na żywo.

Czytaj także: Po 22.00 piwa już nie kupisz, a w dzień dostępne będzie tylko w pubie

Specjaliści o warzeniu piwa

Lubelskie Targi Piwa to nie tylko degustacja trunków. Są to także wykłady na temat piwa. Lubelski oddział Piwowarów Domowych poprowadzi wykłady, podczas których dowiemy się m.in., jak uwarzyć swoje piwo w domu.

– Wykłady będą dotyczyć m.in. piwowarstwa domowego, tworzenia piwa w warunkach domowych, jak również tego, jak je degustować – mówi Zbigniew Czerniak, prezes Lubelskiego Oddziału Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Podczas Targów odbędą się także spotkania z piwowarami i twórcami małych browarów. W wyborze piwa pomogą doradcy, którzy po zadaniu kilku pytań będą w stanie zaproponować, które stanowisko warto odwiedzić, i które piwo wybrać.

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych odbędą się w dniach 24-26 listopada w Targach Lublin, ul. Dworcowa 11. Bilet jednodniowy w cenie 7 zł. Godziny wstępu: piątek: 17-1, sobota: 12-1, niedziela: 11-17.

Szczegółowe informacje na stronie www.targipiw.lublin.pl.


Zgarnij zaproszenie!

Mamy dla Was zaproszenia na to wydarzenie. Co zrobić, żeby zgarnąć bilety? Zasady zabawy są bardzo proste. W komentarzu pod artykułem odpowiedz na pytanie: „Jak nazywałbyś swoje piwo?”.

Najbardziej kreatywne nazwy nagrodzimy zaproszeniami. Zabawa trwa do piątku do godz. 12.00. O godz. 13.00 spodziewajcie się wyników w tym materiale – zostanie zaktualizowany.

Ps. Zalecamy podawać prawdziwy e-mail, ponieważ na niego będziemy się kontaktować w sprawie wygranych biletów.


Ogłoszenie wyników

Dziękujemy za tak dużą aktywność z Waszej strony. Spośród nadesłanych komentarzy wybraliśmy 4, których autorzy otrzymają pojedyncze zaproszenia na Targi Piw Rzemieślniczych. Sprawdźcie maile, ponieważ nasi dziennikarze będą z Wami kontaktować w sprawie odbioru zaproszeń.

* Karol
Mocarny Żniwiarz – mocny, imperialny Stout z dodatkiem laktozy i o mocarnej goryczce.

* Andżelina
Wredna blondyna

* Sylwester
Król Parkietu

* Aurinko
wyLUZowane

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do śledzenia naszej strony, bo już niebawem kolejne zabawy, w których rozdamy bilety na różne wydarzenia!

fot. Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych

51 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jasne Chmielowe-JakoTako
    Ipa- Lepij nie bedzie
    Pasteryzowane-Nie widzę co piję, czyli widziały gały co brały.

  2. Mocarny Żniwiarz – mocny, imperialny Stout z dodatkiem laktozy i o mocarnej goryczce.

  3. Perski Sorbet
    Nazwa nawiązująca do dużej ilości cytrusów i lemoniady tak też określanej w ksiażce H. Mayhew. Oczywiście byłaby to AIPA 🙂