Po 22.00 piwa już nie kupisz, a w dzień dostępne będzie tylko w pubie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Wkrótce gminy będą mogły ustalać limity miejsc sprzedaży wszystkich napojów alkoholowych, także piwa – przewiduje projekt nowelizacji przygotowany przez posłów PiS.

 

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przygotowali projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, który trafił do Sejmu. Ustawa mocno zmieni przepisy obowiązującej aktualnie ustawy.

 

Picie piwa w określonych porach dnia będzie nielegalne? Wszystko na to wskazuje. Jeden z punktów mówi, że rada gminy będzie mogła uchwałą zadecydować o ograniczeniu godzin nocnych sprzedaży alkoholu, czy też miejsc, gdzie mógłby być sprzedawany.

W dzień piwa napijesz się w barze

Kolejnym z punktów ustawy jest zmiana lokalizacji spożywania napojów alkoholowych. Piwosze mogliby spożywać piwo tylko w wyznaczonych do tego miejscach m.in. pubach. Na razie nie wiadomo, czy sprzedaż piwa w restauracjach czy klubach była by zakazana.

 

Zakazu sprzedaży alkoholu (w tym niskoprocentowego, na przykład piwa) miałby obowiązywać w godzinach po 22.00 i przed godziną 6.00 rano (lub 00.00 – 6.00).

 

Projekt przewiduje też zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych (obecnie taki zakaz obowiązuje w konkretnych miejscach, m.in. na ulicach, placach, w parkach).

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak rozumiem, legalnie będzie teraz można się napić będąc w pracy, bo od 22:00 do 6:00 kiedy mam prywatny czas dla siebie, napić się nie będę mógł (i zdążyć wytrzeźwieć). Już widzę jak o 6:00 rano wszyscy sobie walną „po jednym” przed pracą 😉

  2. Pis sam dobie gola strzela:) niech ustala godziny na internet telefon czy tez moze ruchanie o ktorej moge dymac jebac was;)

  3. I było tak w Anglii. Po latach się z tego wycofali. Po co wprowadzać takie bezmyślne ustawy?

  4. Nie długo to Tylko w sejmie będą mogli pić tylko parlamentarzyści i posłowie pospulstwu mimo niskich zarobków zabroni się nawet piwa pić a nie długo i oddychać to wszystko jest chore weźcie się PiS za ustawy Piotrzebne ludziom do życia a nie tylko zakazy.