Targi Edukacyjne. Setki ofert i nowość z lubelskich szkół i uczelni

fot. Targi Edukacyjne

Pokazy eksperymentów, sztuk walki i tańców, nowoczesne trendy w edukacji oraz dziesiątki szkół i uczelni łowiących przyszłych uczniów i studentów. Już w tym tygodniu XII Lubelskie Targi Edukacyjne.

Targi Edukacyjne co roku cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży.W poprzedniej edycji, udział wzięło ponad 100 Wystawców oraz ponad 10 000 Zwiedzających. Dotychczasowy sukces wydarzenia to w dużej mierze zasługa bogatej oferty edukacyjnej, którą prezentują szkoły i uczelnie.

Z roku na rok rozwijamy się i zwiększamy ilość atrakcji. W tym roku program targów urozmaicą warsztaty, strefa zawodów oraz konkursy. Wszystko po to, aby młodzież zyskała inspirację i motywację do działania  – podkreśla Ewa Kołodyńska-Cioczek, koordynator Targów.

Do grona Wystawców dołączyły już lubelskie szkoły średnie, uczelnie z Lublina, Krakowa, Wrocławia  i Warszawy. W tym roku na Targach debiutuje także uczelnia z Danii.

Lubelska Strefa Zawodów

Po raz pierwszy na Targach Edukacyjnych powstanie Lubelska Strefa Zawodów. Szkoły z Lublina połączą swoje siły, żeby zaprezentować praktyczną stronę profesji. Na 17 stoiskach zaprezentowane zostaną 23 zawody.

W specjalnie wydzielonej strefie uczniowie zademonstrują umiejętności doskonalone na poszczególnych kierunkach w szkołach zawodowych. Na swoich stanowiskach zaprezentują się m.in. przyszli kucharze, stolarze, ogrodnicy, plastycy czy mechanicy. Wszystko po to, żeby młodzież odwiedzająca Targi mogła uzyskać jak najwięcej przydatnych informacji na temat różnych specjalności.

Lubelska Strefa Zawodów to wspólna inicjatywa Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz publicznych szkół zawodowych z Lublina.

– Projekt ma zachęcić młodzież do kształcenia się w konkretnych kierunkach i zdobywania praktycznych umiejętności w szkołach zawodowych – mówi Ewa Kołodyńska-Cioczek, koordynator Targów Edukacyjnych.

Nieodłącznym elementem wydarzenia są prezentacje uczniów z lubelskich szkół średnich.
Na pewno w tym roku na scenie nie zabraknie tańca, śpiewu, gry na instrumentach, wyczynów sportowych i pokazu musztry.

XII edycja Targów Edukacyjnych, już 17-18 marca 2016 r. na Targach Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.