Tarasy widokowe CSK zapraszają do odwiedzin po zimowej przerwie. Tu widać Lublin z góry

Tarasy widokowe CSK
Tarasy widokowe CSK | fot. Dorota Bielak

Od 9 kwietnia mieszkańcy i turyści mogą korzystać z tarasów widokowych w Centrum Spotkania Kultur. Atrakcja w okresie zimowym była niedostępna dla zwiedzających.

Tarasy widokowe CSK otwarte po zimowej przerwie

Jedną z atrakcji Centrum Spotkania Kultur są tarasy widokowe na dachu budynku. To właśnie tam znajdziemy wyjątkową Miejską Pasiekę Artystyczną, czy najwyżej usytuowana w Lublinie strefa relaksu, odpoczynku i spotkań z kulturą. Dach CSK jest porośnięty typowymi dla naszego regionu roślinami, takimi jak: gryka, zioła, kwiaty polne czy jabłonki.

Tarasy widokowe CSK od wiosny do jesieni są dostępne nieodpłatnie dla zwiedzających. W sezonie zimowym atrakcja jest niedostępna dla turystów. Z tej popularnej atrakcji turystycznej można korzystać od dziś (9 kwietnia) codziennie w godz. 8-21. To stąd można popatrzeć na miasto z góry, podziwiać ukształtowanie terenu, zobaczyć pokrycia dachów lubelskich kamienic, czy korony drzew w Ogrodzie Saskim.

Zobacz także: Gdzie w Lublinie można wyjść na dach? Punkty widokowe na Lublin

Przypomnijmy, że z początkiem kwietnia udostępniono w naszym mieście nowy punkt widokowy. Mowa o tarasie widokowym na budynku nowego dworca autobusowego. Mieści się on na wysokości około 12 metrów i ma powierzchnię około 7 tys. metrów kwadratowych. Znajdują się tam stoliki z krzesłami, hamaki oraz plac zabaw, który składa się z systemowego parku linowego dla dzieci.

Szczegóły: Taras widokowy na dachu Dworca Lublin otwarty po zimie. Są tam stoliki, hamaki i plac zabaw z parkiem linowym

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.