Tak ma wyglądać nowy most na ul. Żeglarskiej. Ma być gotowy do końca roku

Nowy most drogowy na ulicy Żeglarskiej w Lublinie
Nowy most drogowy na ulicy Żeglarskiej w Lublinie | wizualizacja

W ciągu ul. Żeglarskiej powstanie nowy most drogowy. Miasto ogłosiło postępowanie przetargowe na realizację tej inwestycji. Nowy obiekt będzie gotowy z końcem roku. Na czas prac ul. Żeglarska zostanie zamknięta.

Nowy most na ul. Żeglarskiej

Nowy most w ciągu ul. Żeglarskiej powstanie w miejscu istniejącego. Oznacza to, że drogowcy najpierw rozbiorą stary most i w tym samym miejscu zbudują nowy obiekt. Korekcie podlegać będzie także przebieg ścieżki rowerowej biegnącej pod mostem. Regulacji ulegnie również koryto rzeki. Przebudowa obejmie ponadto odcinek ul. Żeglarskiej, od nowo powstałego węzła, do skrzyżowania z ul. Nałkowskich.

„Aktualny stan mostu kwalifikuje go do całkowitej przebudowy. Na czas prowadzonych robót, konieczne będzie zamknięcie odcinka ul. Żeglarskiej. Szczegółowy harmonogram prac i wynikająca z niego organizacja ruchu na czas przebudowy zostanie opracowana przed rozpoczęciem prac w terenie. Będziemy się starali, aby utrudnienia dla kierowców i mieszkańców związane z realizacją inwestycji były jak najmniejsze”

– mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Nowy most będzie większy od obecnego. Jego długość wyniesie 50 m, a szerokość 19 m. Będzie to obiekt jednoprzęsłowy ze wzmocnieniem w formie podwieszenia. Połączenie obiektu z nasypem drogowym zaprojektowano za pomocą przyczółków żelbetowych.

„Wszystkie elementy wyposażenia z betonu będą wykonane w kolorystyce materiału naturalnego, deski gzymsowe zaprojektowano w kolorze zielonym, a balustrady na obiekcie jako szare”

– mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dodatkowo roboty obejmą wykonanie izolacji przeciwwodnych, ustawienie barier ochronnych oraz balustrad na obiekcie i dojazdach do niego, umocnienie skarp i koryta rzeki oraz wykonanie powierzchniowego odwodnienia.

Zakończenie robót budowlanych związanych z przebudową mostu wraz z rozbudową ul. Żeglarskiej planowane jest na koniec roku. Koszt prac oszacowano na ponad 16 mln zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.