Tajemnicze pakunki na ogrodzeniu S12. Obwodnica Lublina zablokowana

s12 zablokowana pakunki na ogrodzeniu
Tajemnicze paczki na ogrodzeniu S12 | fot. KPP Świdnik

Policjanci zamknęli fragment obwodnicy Lublina między węzłami Lublin Felin – Świdnik. Sprawdzają tajemnicze pakunki, które ktoś powiesił na ogrodzeniu.

Do zdarzenia doszło we wtorek w okolicach południa. Policjanci podczas patrolu zauważyli sześć paczek przyklejonych taśmą do ogrodzenia oddzielającego drogę serwisową od ulicy Piaseckiej. Z paczek miały wystawać kable.

Istnieje podejrzenie, że mogą to być materiały wybuchowe. Na miejscu pracują saperzy, którzy sprawdzą zawartość tajemniczych pakunków. Na czas pracy saperów obwodnica Lublina w obu kierunkach została zablokowana.

Policja wprowadziła objazd przez Świdnik pomiędzy węzłami Świdnik i Lublin Felin. Wkrótce szczegóły.

Z powodu wprowadzonego objazdu dla pojazdów poruszających się drogą S12/S17 w rejonie węzła Felin, występują utrudnienia w ruchu na al. Jana Pawła II w Świdniku. Autobusy linii nr 55 mogą kursować z opóźnieniem wynoszącym do 15 minut.

//Aktualizacja

Godz. 15:00 – ruch częściowo przywrócony. Kierowcy jadący w kierunku Chełma jadą normalnie, natomiast kierowcy jadący w stronę Lublina są kierowani przez policjantów na wiadukt prowadzący na al. Witosa. Na miejscu w dalszym ciągu prowadzone są czynności przez saperów.

Godz. 15.15 – Ogromny korek na al. Witosa od zjazdu ze Świdnika w stronę Lublina – informacja nadesłana przez Damel Taxi.

Godz. 15.20 – saperzy usunęli 2 z 6 tajemniczych pakunków. Jak informuje asp. Elwira Domaradzka z KPP Świdnik były to atrapy ładunków. Paczki posiadały kable i diody.

Godz. 16.20 – saperzy usunęli już 4 z 6 przyklejonych na taśmę paczek z ogrodzenia. Dwie kolejne również okazały się być atrapami przypominającymi ładunek wybuchowy. W dalszym ciągu występują utrudnienia w poruszaniu się pojazdów w rejonie zdarzenia.

Czytaj: Atrapa bomby na ogrodzeniu obwodnicy Lublina. Akcja saperów i antyterrorystów

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.