Szykują się duże inwestycje drogowe w Lublinie. ZDiM ogłosił przetarg i czeka na oferty firm

Przedłużenie ul. Węglarza w Lublinie
Przedłużenie ul. Węglarza w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie szykuje się do realizacji dwóch inwestycji drogowych na terenie miasta. Chodzi o przedłużenie ul. Węglarza wraz z budową przyległych ulic, a także rozbudowę ul. Wallenroda.

Przedłużenie ul. Węglarza

Zarząd Dróg i Mostów ogłosił postępowanie na realizację przedłużenia ul. Węglarza wraz z budową przyległych ulic. W ramach inwestycji powstanie układ drogowy o łącznej długości ok. 2,6 km. Przedłużona ul. Węglarza, od ul. Walecznych do ul. Trześniowskiej, obejmie dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu i na części jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu o szerokości odpowiednio 3,5 i 3 m.

Projekt zakłada realizację zaplecza dla transportu publicznego, dwustronnych chodników i ścieżek rowerowych, sygnalizacji i oświetlenia drogowego, a także pozostałej infrastruktury drogowej, w tym kanalizacji i sieci.

Inwestycja uwzględni potrzeby osób z niepełnosprawnościami, m.in. dzięki zachowaniu wymogów dotyczących szerokości i pochyleń chodników, progów, wykonaniu płytek znacznikowych przy skrzyżowaniach i zatokach autobusowych oraz sygnalizacji świetlnej z przyciskami sensorowymi i informacją dźwiękową.

Przedłużenie ul. Węglarza obsłuży ruch drogowy w północno-wschodnim rejonie miasta i zapewni dostęp do miejskiego transportu publicznego. Nowa trasa wraz z istniejącym fragmentem ul. Węglarza połączy się z al. Spółdzielczości Pracy i dalej z obwodnicą Lublina oraz trasą S19 w kierunku Białegostoku. Z kolei prowadząc na wschód w kierunku ul. Trześniowskiej, wpłynie na poprawę dostępności stacji kolejowej PKP Lublin – Ponikwoda.

Zobacz także: Poniedziałkowy armagedon na ul. Nadbystrzyckiej. Kierowcy zaskoczeni obecnością drogowców. Miasto zapowiada zmianę

Otwarcie ofert zaplanowano na 24 października. Wykonawca będzie zobowiązany do realizacji inwestycji do końca października 2025 r.

Rozbudowa ul. Wallenroda

Jeszcze we wrześniu ZDiM planuje ogłosić również przetarg na rozbudowę ul. Wallenroda.

„Aktualnie finalizowane są prace przy aktualizacji dokumentacji projektowej” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zobacz również: Po omacku ulicami miasta do pracy. Mieszkańcy skarżą się na ciemności: „latarnie gasną zbyt wcześnie”

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Budowa przedłużenia ulicy węglarza jest najmniej ważną inwestycją w Lublinie. Lepiej by było tak całkowicie zrewitalizować ulicę Dożynkową wraz z budowa zatoczek autobusowych ? Przecież tam bardzo ciężko się z przeciwka wyminąć autobusom i autom, a i krańce drogi są w opłakanym stanie.