Szyby wypolerowane, teraz czas na wymianę uszkodzonego okna. Ta może kosztować nawet 50 tysięcy złotych

Pęknięta szyba w oknie czasu
Pęknięta szyba w oknie czasu | fot. Dominik Wąsik

Dobiegły końca prace związane z polerowaniem szyb okna czasu na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Teraz czas na wymianę jednej z szyb, która uległa uszkodzeniu. Te prace mogą kosztować nawet 50 tysięcy złotych.

Kosztowna wymiana uszkodzonego okna

W ostatnich dniach zakończyły się prace polegające na wypolerowaniu szklanych tafli okna czasu na deptaku Krakowskiego Przedmieścia. Prace te wykonała miejska spółka MKK, a ich koszt wyniósł 6,5 tysiąca złotych. Teraz w końcu można zobaczyć, co kryje podziemna wystawa.

Zobacz także: Okno, przez które w końcu coś widać. Najpierw wypolerują szyby, potem wymienią tą uszkodzoną

Do zrobienia została jeszcze jedna rzecz. Chodzi mianowicie o wymianę jednej z szyb, która uległa została uszkodzona w grudniu 2022 r. Naprawa ma zostać pokryta z ubezpieczenia, a finalna kwota nie jest jeszcze znana.

„Urząd Miasta Lublin nie dysponuje kosztorysem wymiany okna czasu w postaci odrębnego dokumentu z uwagi na to, taki dokument nie został sporządzony” – czytamy odpowiedź ratusza udzieloną na wniosek o dostęp do informacji publicznej.

Urzędnicy natomiast zrobili rozeznanie w rynku, gdzie według wstępnych informacji uzyskanych od firm ustalono koszt rzędu 47-50 tys. złotych. Przypomnijmy, że taka wymiana była realizowana także w 2018 r., a koszt wtedy wyniósł blisko 27 tys. złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.