Szpital tymczasowy znika z Targów Lublin. Pierwsze wydarzenie w czerwcu: koncert Taco Hemingwaya

Demontaż wyposażenia szpitala tymczasowego w Targach Lublin
Demontaż wyposażenia szpitala tymczasowego w Targach Lublin | fot. 2LBOT

W Lublinie od kilku dni trwa demontaż szpitala tymczasowego. Sprzęt medyczny i wyposażenie z hali Targów Lublin pomagają wynosić żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Demontaż szpitala tymczasowego w Targach Lublin

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe szpitala tymczasowego w Lublinie. W sumie od grudnia 2021 r., kiedy szpital tymczasowy po raz pierwszy rozpoczął funkcjonowanie, przyjęto łącznie ok. 1100 pacjentów. Obecnie trwają prace rozbiórkowe, a część sprzętu medycznego trafi do szpitali w regionie.

„Obecnie trwa demontaż szpitala tymczasowego, przy jednoczesnych, intensywnych pracach modernizacyjnych obiektu Targów Lublin. Budowa szpitala wiązała się z bardzo dużą ingerencją w infrastrukturę naszego obiektu” – mówi Karolina Nowacka z Targów Lublin.

Sprzęt z hali Targów Lublin pomagają wynosić żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Trwa także demontaż boksów, w których byli leczeni zakażeni pacjenci.

Pierwsze wydarzenia w czerwcu

Wszystkie prowadzone obecnie prace mają za zadanie przywrócić stan Targów Lublin do tego sprzed pandemii, kiedy hale Targów służyły do organizacji różnego rodzaju targów, wystaw i wydarzeń.

„Targi Lublin S.A. planują nadal realizować swoją statutową działalność polegającą na organizacji wydarzeń targowych i rozrywkowych, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby najbliższe wydarzenia odbyły się jak najszybciej i na jak najwyższym poziomie. Zgodnie z planem pierwsze odbędą się już na początku czerwca” – dodaje Nowacka.

Koncert Taco Hemingwaya w Lublinie

Zapowiadanym wydarzeniem na początek czerwca w Targach Lublin jest koncert popularnego rapera Taco Hemingwaya.

„Koncert w Lublinie to okazja, aby w końcu posłuchać na żywo utworów z płyt „Jarmark”, „Europa” oraz „Pocztówka z Polski. Będzie to również szansa na wysłuchanie starych przebojów, od których w jego przypadku wszystko się zaczęło” – zapowiadają organizatorzy koncertu.

Bilety na koncert Taco Hemingwaya w Lublinie zaczynają się od 99 złotych.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ktoś policzył ile ten „szpital” kosztował podatników razem z pensjami personelu w przeliczeniu na 1 pacjenta?