Szpital tymczasowy w Lublinie. Ile jest wolnych łóżek i respiratorów?

Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link, LUW
Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link, LUW

Szpital tymczasowy w Targach Lublin przyjmuje pacjentów zakażonych koronawirusem. Obecnie szpital może przyjąć 56 pacjentów na oddziale wewnętrznym i 10 wymagających wentylacji mechanicznej.

Trzecia fala koronawirusa

Rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 25 tys. nowych zakażeniach w całym kraju. To największy dobowy przyrost w tym roku.

Także w województwie lubelskim liczba zakażeń wzrosła – w środę przybyło 840 nowych przypadków, to o 224, czyli o 36 proc. więcej niż w środę tydzień temu (616 przypadków).

Zwiększa się liczba zajętych łóżek w szpitalach w regionie. Według danych (stan na wtorek, 16 marca) spośród 1690 miejsc dla pacjentów covidowych zajętych jest 1162, a na 204 respiratory w użyciu jest 120.

Rośnie też liczba pacjentów szpitala tymczasowego w Lublinie. W środę przed południem (stan na godz. 10:00) było ich 50, w tym 47 na oddziale wewnętrznym, a trzech na respiratorowym.

Zgodnie z zapowiedzią wojewody w tym tygodniu ma być otwarty udostępniony, trzeci moduł oddziału wewnętrznego z 28 łóżkami. Dotychczas dostępnych było 56 łóżek.

ZOBACZ TAKŻE:
Lockdown w całej Polsce. Zamknięte hotele, galerie handlowe, kina i baseny

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.