Lockdown w całej Polsce. Zamknięte hotele, galerie handlowe, kina i baseny

Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam Niedzielski

Sytuacja w całym kraju stale się pogarsza – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Od soboty 20 marca w całej Polsce będzie obowiązywał lockdown.

Trzecia fala Covid-19 przyspiesza

W ostatnim czasie w Polsce nastąpił znaczący wzrost zakażeń Covid-19. Brytyjska mutacja koronawirusa odpowiada już za ponad 52 proc. zachorowań.

Z danych wynika, że ostatniej doby odnotowano ponad 25 tys. zakażeń, przy prawie 85 tys. wykonanych testów na koronawirusa. Rośnie także liczba zmarłych w związku z Covid-19.

Najgorzej – jeśli chodzi o dzienną liczbę zachorowań – sytuacja wygląda w województwie mazowieckim (4142) i śląskim (4030), a także małopolskim (2050) i wielkopolskim (2034).

Ogólnopolski lockdown

„Sytuacja w całym kraju stale się pogarsza. Od soboty 20 marca wprowadzamy obostrzenia na poziomie całego kraju. Zamknięte zostaną hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych i wyjazdów służbowych. Ograniczamy działalność galerii handlowych” – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały następujące ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić:

 • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
 • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
 • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
 • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
 • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
 • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
 • stoki narciarskie;
 • kluby fitness i siłownie;
 • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. Przedszkola i żłobki będą otwarte. Szczegóły: Dzieci z klas 1-3 wracają do nauki zdalnej. Co z przedszkolami?

W całym kraju zaleca się także pracę on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. – „Apeluję do pracodawców, aby w miarę możliwość przechodzić na pracę zdalną. Musimy ograniczyć mobilność i transmisję wirusa” – zaapelował szef resortu zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:
Zakaz przemieszczania się niezgodny z prawem. Wyrok Sądu Najwyższego

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Ciekawe jak fryzjerzy mają pójść zdalnie do pracy. Żadnej pomocy dla nas nie ma ludzi brak. Za co żyć i utrzymać rodzinę.. szok..

 2. Całe szczęście, że kościoły dalej otwarte.
  Rzygać się chce

 3. No dobra, to po co było szczepić tych nauczycieli, jeśli teraz znowu szkoły pozamykają?

 4. Już wszystkich męczą wasze ciągle kłamstwa. Przecież każdy widzi, że wy to macie ustawione. Strzelam że plan kiedy co zamkniemy na cały rok już ułożyliscie o tu damy pierwsza fale tu drugą, a niektórzy wam wierzą aż szkoda takich ludzi. Już ze 2 tygodnie temu gadaliscie o LOCKDOWNIE kolejnym zamiast odpowiedzieć coś w stylu „nie wiem zobaczymy jak będzie się sytuacja rozwijała czy będzie lockdown czy nie”. Mam nadzieję że podajcie się do dymisji albo was sprzątną, bo cały naród ma was już dosyć 🙂
  PS przestańcie zatajać śmierci spowodowane przez te felerne szczepionki, bo z bliskiego otoczenia znam minimum 3 przypadki że ktoś umarł od tego świństwa, a przyczyną zgonu to uwaga CHOROBA WSPOLISTNIEJACA. A wcześniej jak ktoś umierał na raka to mu covida na siłę wpisaliscie, a nie chorobę wspolistniejaca? Żałosne to wszystko