Dzieci z klas 1-3 wracają do nauki zdalnej. Co z przedszkolami?

Nauczanie zdalne w domu | fot. shutterstock
Nauczanie zdalne w domu | fot. shutterstock

Od soboty w całej Polsce będą obowiązywać nowe obostrzenia. Do 9 kwietnia dzieci z klas 1-3 ponownie będą uczyć się zdalnie. Co z przedszkolami i żłobkami?

Lockdown w Polsce. Wraca nauka zdalna

Od soboty lockdown w całej Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że od 20 marca do 9 kwietnia w całym kraju będą obowiązywać te same obostrzenia. Chodzi o zamknięte hotele, galerie handlowe, kina czy baseny. O szczegółach pisaliśmy tutaj: Lockdown w całej Polsce. Zamknięte hotele, galerie handlowe, kina i baseny

Minister zdrowia poinformował o wprowadzeniu na najbliższe trzy tygodnie, do 9 kwietnia, nauki zdalnej dla uczniów z klas 1-3. – „Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie” – powiedział minister Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia zapewnił, że otwarte pozostaną przedszkola i żłobki.

Szczepienia nauczycieli

Pierwszą dawkę szczepienia przeciw Covid-19 otrzymało ponad 90 proc. nauczycieli, z tych, którzy zarejestrowali się na szczepienia. Szczepienia nauczycieli rozpoczęły się 12 lutego. Nauczyciele otrzymują preparat firmy AstraZeneca, który wymaga podania dwóch dawek.

Rejestracja na szczepienia nauczycieli przeprowadzona była w trzech turach – w lutym i na początku marca. Objęła nauczycieli pracujących w oświacie, nauczycieli akademickich i osoby prowadzące zajęcia ze studentami na uczelniach, do 69. roku życia.

Zarejestrowało się 590 tys. osób. Wśród nich 452 tys. to nauczyciele pracujący w oświacie (czyli 66 proc. z nich), 65 tys. to osoby pracujące w oświacie niebędące nauczycielami (m.in. instruktorzy praktycznej nauki zawodów, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy), 73 tys. to nauczyciele akademiccy i osoby prowadzące zajęcia ze studentami.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.