Sukcesy i wyzwania szczypiornistek MKS-u AZS UMCS Lublin

Szczypiornistki AZS UMCS
Fot. AMP w Piłce Ręcznej Kobiet- Półfinał B, Rafał Małys

Szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin zakończyły sezon na drugim miejscu w 1. Lidze (Grupa C) i triumfowały w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski. Trenerka zespołu, Małgorzata Rola, opowiada o wyzwaniach i sukcesach swojej drużyny.

Nowe wyzwania po utworzeniu Ligi Centralnej

Zmiany w systemie rozgrywek, wprowadzenie Ligi Centralnej, miały na celu podniesienie poziomu sportowego piłki ręcznej w Polsce. Trenerka Rola zauważa, że te zmiany pozytywnie wpłynęły na rozwój zawodniczek, które mogły rywalizować na wyższym poziomie, mimo że zespół Lublina przystąpił do rozgrywek w osłabionym składzie.

Analiza sezonu i porażki

W sezonie zespół odniósł kilka porażek, co Małgorzata Rola tłumaczy trudnym okresem i mocnymi przeciwnikami. Mimo to drużyna zakończyła sezon na drugim miejscu, prezentując wyrównany poziom.

Przygotowania do finałów Akademickich Mistrzostw Polski

Drużyna szykuje się na finały Akademickich Mistrzostw Polski z nadziejami, mimo kontuzji kluczowych zawodniczek. Trenerka podkreśla, że będzie to duże wyzwanie, zwłaszcza że przeciwnicy mają doświadczenie ligowe.

Nadzieje na przyszłość

Pomimo trudności, Małgorzata Rola wierzy, że zespół zdoła wypaść jak najlepiej w nadchodzących mistrzostwach i nadal będzie podnosić swoje umiejętności.

Czy myślisz, że szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin mają szansę na sukces w finałach Akademickich Mistrzostw Polski? Podziel się swoimi opiniami w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.