Strefa Kibica: MOSiR może wyświetlać mecze piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji

Tak wyglądała Strefa Kibica podczas Euro 2016 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Jest zielone światło na wyświetlanie meczów piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji, które będziemy mogli oglądać w przygotowanej Strefie Kibica przy Arenie Lublin.

Strefa Kibica w Lublinie usytuowana będzie na parkingu stadionu Arena Lublin, gdzie zainstalowany zostanie telebim z ekranem o powierzchni 28 metrów kwadratowych (8 x 3,5). Strefa przy Arenie Lublin będzie jedyną w mieście i największą w województwie lubelskim. Pomieści bowiem 3 tysiące osób.

Przypomnijmy, że podczas mistrzostw Europy w 2016 roku strefa mieściła się przy Aqua Lublin i mieściła oficjalnie 999 osób. Zmiana lokalizacji była podyktowana zwiększeniem strefy dla kibica, ponieważ dwa lata temu na niektórych meczach, zwłaszcza Reprezentacji Polski, strefa „pękała w szwach”.

Zielone światło na wyświetlanie meczów

W piątek Telewizja Polska, która ma prawa do transmitowania wszystkich spotkań Mistrzostw Świata w Rosji, poinformowała, że MOSiR może to zrobić, jeśli spełni wymienione przez nią wytyczne. MOSiR to zrobił i może rozpocząć pokazywanie meczów.

W Lublinie mecze mistrzostw świata można będzie oglądać m.in. w Multikinie w Galerii Olimp. Licencję na pokazywanie mistrzowskich spotkań otrzymała także kawiarnia Lulu przy ul. Orlej. Strefy kibica powstaną też w innych miastach regionu – Puławach, Janowie Lubelskim, Wisznicach i Okunince.

Piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji rozpoczną się w czwartek 14 czerwca i trwać będą do 15 lipca. W meczu otwarcia w Moskwie Rosja zmierzy się z Arabią Saudyjską o godz. 17. Polacy swoje mecze grupowe rozegrają: 19 czerwca z Senegalem w Moskwie, 24 czerwca z Kolumbią w Kazaniu i 28 czerwca z Japonią w Wołgogradzie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.