Mundial już za nieco dwa tygodnie. Szykują strefę kibica przy Arenie Lublin

Arena Lublin | fot. Dominik Wąsik

Ruszyły przygotowania do budowy strefy kibica przy Arenie Lublin. Będziemy mogli tu oglądać mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej na ogromnym telebimie.

Po ogromnym sukcesie Strefy Kibica, która na EURO 2016 powstała przy Aqua Lublin miejska spółka MOSiR postanowiła zorganizować taką strefę również na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, które będą rozgrywane w Rosji.

Zmieni się jednak lokalizacja – tym razem MOSiR szukał terenu, gdzie będzie mógł pomieścić większą ilość kibiców. Padło na Arenę Lublin, a dokładnie na jej parking.

– Dostępność tego miejsca dla mieszkańców jest równie dobra, jak w przypadku Aqua Lublin, natomiast powierzchnia terenu jest znacznie większa – tłumaczy Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca”.

Strefa kibica przy Arenie Lublin ma pomieścić 3000 osób. Dla porównania strefa kibica przy Aqua Lublin mieściła oficjalnie 999 osób. W samej strefie będzie obowiązywać zakaz wnoszenia własnych produktów spożywczych i napojów alkoholowych. Wstęp do strefy kibica będzie bezpłatny.

Strefa powstanie na cały czas trwania mundialu – od 14 czerwca do 15 lipca. Będą wyświetlane tu wszystkie rozgrywane mecze rozgrywanego w Rosji mundialu. Kibice będą oglądać mecze na ekranie o powierzchni 28 mkw., który stanie przy Arenie Lublin, na parkingu od strony pubu sportowego (ul. Muzyczna).

Aby strefa kibica mogła zostać uruchomiona, zarządca stadionu Areny Lublin – MOSiR – musi otrzymać od Telewizji Polskiej licencję na pokazywanie rozgrywek na ekranie. Wniosek o jej przyznanie został już wysłany do TVP.

– Z informacji, które docierają do nas wiemy, że zainteresowanie organizacją Stref Kibica jest bardzo duże, a telewizja sukcesywnie rozpatruje kolejne wnioski i przyznaje kolejne licencje. A zatem czekamy – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca”.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.