Straż Miejska znowu podlega policji i ma walczyć z pandemią. Interwencje mieszkańców na drugi plan

Straż Miejska w Lublinie
Straż Miejska w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Strażnicy miejscy znów zajmują się przede wszystkim zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa i podlegają nadzorowi policji. Realizacja interwencji mieszkańców będzie utrudniona.

Straż miejska może nie przyjechać

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zadecydował, że strażnicy miejscy mają realizować przede wszystkim zadania związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Tak jak na wiosnę, funkcjonariusze zostali poddani zwierzchniemu nadzorowi policji.

„Realizacja zadań zleconych zarządzeniem wojewody lubelskiego może utrudnić, bądź uniemożliwić wykonywanie czynności, w związku ze zgłaszanymi przez mieszkańców interwencjami w innych sprawach” – informuje Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie.

Decyzja obowiązuje od 10 grudnia 2021 r. przez 30 dni.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.