Straż miejska w Lublinie testuje elektryczne auto. Zasięg na pełnej baterii 200 km

Straż miejska w Lublinie testuje auta elektryczne | fot. Straż Miejska

Strażnicy miejscy z lubelskiego EkoPatrolu testują nowy samochód. Ekologiczny Renault Kangoo ma zasięg 200 km na pełnej baterii. Jeśli auto się spisze to strażnicy będą chcieli zakupić to aut.

Od czwartku, 9 maja, funkcjonariusze EkoPatrolu rozpoczęli dwutygodniowe testowanie samochodu elektrycznego Renault Kangoo.

Chcemy ocenić jego przydatność w pracy straży miejskiej. Ponieważ pracujemy tylko na terenie miasta, jego zasięg w zupełności wystarcza do wykonywania naszych zadań” – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Auta elektryczne stają się coraz bardziej popularne w Polsce i na świecie ze względu na ich cichą pracę i brak emisji spalin, co jest szczególnie istotne w miastach o dużym natężeniu ruchu samochodowego. 

W przypadku, jeśli auto zostanie ocenione pozytywnie jako przydatne w pracy Straży Miejskiej, będziemy rozważali możliwość zakupu takiego auta” – wyjaśnia Robert Gogola.

Czytaj także: Straż Miejska w Świdniku testuje elektryczne BMW i3 [ZDJĘCIA]WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.