Straż Miejska w Świdniku testuje elektryczne BMW i3 [ZDJĘCIA]

Strażnicy miejscy ze Świdnika testują elektryczne BMW | fot. swidnik.pl

Strażnicy miejscy ze Świdnika rozpoczęli testowanie elektrycznego samochodu BMW i3. Będą nim jeździć po ulicach Świdnika przez najbliższy tydzień.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdniku od dziś testują elektryczne BMW i3. Nie ukrywają również, że chcieliby zaopatrzyć się w takie auto, lecz jak mówi komendant Janusz Wójtowicz, wszystko zależy od rządowych dotacji.

„Nasz tabor się starzeje. Obok samochodu przeznaczonego dla ekopatrolu, dysponujemy drugim, który ma już osiem lat. Jest to pojazd wyeksploatowany i coraz droższy w użytkowaniu. Dlatego chcielibyśmy w przyszłym roku zamienić go na nowy. Samochód elektryczny to dobry kierunek” – wyjaśnia Wójtowicz.

Strażnicy będą testować elektryczne BMW przez tydzień, żeby sprawdzić je w każdej sytuacji i o każdej porze dnia. Następnie przekażą swoje obserwacje dystrybutorowi tych samochodów. Testowana przez strażników wersja kosztuje około 170 tys. zł.

„Wiemy, że ma być uruchomiony system dotacji rządowych do zakupów aut ekologicznych. Gdybyśmy ją dostali, wówczas będziemy mogli kupić samochód elektryczny w cenie spalinowego. Na razie zbieramy oferty i testujemy dostępne rozwiązania” – dodaje Wójtowicz.

Źródło: swidnik.plWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.