Spakowała pieniądze i przekazała kurierowi. Mieszkanka Lublina straciła 230 tys. złotych

policja radiowóz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

58-letnia mieszkanka Lublina uwierzyła, że jej mąż spowodował wypadek. Osoba podająca się za policjanta przekonywała kobietę, że może pomóc mężowi, ale musi przekazać pieniądze. Kobieta spakowała gotówkę i przekazała osobie podającej się za kuriera. Oszustów szuka policja.

Kobieta uwierzyła, że mąż spowodował wypadek

Na numer telefonu 58-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła osoba, która przedstawiała się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz poinformował kobietę, że jej mąż spowodował wypadek, w którym ktoś zginął. W związku z tym potrzebne miały być pieniądze dla rodziny poszkodowanej.

„W trakcie rozmowy 58-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które zgłosić miał się kurier. Niestety kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom pakunek z pieniędzmi w kwocie aż 230 tysięcy złotych” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Warto pamiętać, iż policjanci nigdy nie informują nikogo na temat prowadzonych czynności, zwłaszcza telefonicznie. Warto pamiętać, że policjanci – ani żadna inna instytucja państwowa – nie żądają przekazania jakichkolwiek pieniędzy, zwłaszcza tu i teraz. Jeżeli taki sygnał w rozmowie się pojawia, to już jest informacja, że to na pewno oszustwo.

Teraz policjanci poszukują oszustów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.