Śmiertelne pobicie w trakcie libacji alkoholowej w Krasnymstawie. Zarzuty dla 33-latka

Zarzut zabójstwo usłyszał 33-letni mieszkaniec Krasnegostawu, który podczas libacji alkoholowej u jednego ze znajomych śmiertelnie pobił 47-latka. Grozi mu dożywocie.

 

W poniedziałek wieczorem policja z Krasnegostawu dostała informację, że w jednym z domów na terenie miasta znajdują się zwłoki 47-letniego mężczyzny.

 

– Na miejscu przez całą noc pracowali policjanci wraz z prokuratorem. Wstępne ustalenia wskazują, że przed południem 33-letni mieszkaniec Krasnegostawu wraz ze swoją 39-letnią konkubiną udali się do znajomego 70-latka, gdzie spożywali alkohol – wyjaśnił Piotr Wasilewski z policji w Krasnymstawie.

 

– Przebywał tam również 47-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Od kilku tygodni mieszkał z 70-latkiem – dodał Wasilewski.

 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podczas wspólnego spożywania alkoholu 33-latek z nieustalonych przyczyn zaczął bić swoich kompanów. Pobity właściciel mieszkania stracił przytomność. Gdy 70-latek ocknął się, napastnika już nie było, za to na podłodze w pomieszczeniu leżał 47-latek, który nie dawał oznak życia.

 

Zaraz po zgłoszeniu policjanci zatrzymali 39-letnią mieszkankę gminy Dorohusk. Jak się okazało jej konkubent – podejrzany o pobicie 33-latek – przebywa już w policyjnym areszcie, bo mundurowi zatrzymali go godzinę wcześniej w związku z inną sprawą.

 

Prokurator wraz z policją ustalili, iż 33-latek działał z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia mężczyzny. Prowadzone dotychczas czynności wskazują, iż bił on swoją ofiarę po całym ciele, uderzał różnymi przedmiotami. Pobity właściciel domu na szczęście wyszedł z tego z kilkoma zadrapaniami.

 

Dziś do sądu trafił wniosek o areszt dla 33-latka. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.