Śmierć 29-latki przed szpitalem w Łęcznej. Oświadczenie dyrektora SPZOZ

10153131 szpital 900 557
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Dyrektor SPZOZ w Łęcznej wydał oświadczenie w sprawie śmierci 29-letniej mieszkanki miasta na parkingu przed szpitalem. Kobieta chwilę wcześniej opuściła placówkę placówkę.

Młoda kobieta zmarła przed szpitalem w Łęcznej

Przypomnijmy, że do tego zdarzenia doszło w środę na parkingu przed szpitalem powiatowym w Łęcznej. 29-letnia mieszkanka Łęcznej opuściła szpital. W pewnym momencie źle się poczuła i usiadła na krawężniku. Kobieta po chwili zasłabła i mimo szybko podjętej reanimacji, jej życia nie udało się uratować.

POWIĄZANE:
Kobieta zmarła przed szpitalem w Łęcznej. Chwilę wcześniej opuściła placówkę

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Wykluczono, by do śmierci kobiety mogły się przyczynić osoby trzecie. Sprawą śmierci 29-latki zajął się także Rzecznik Praw Pacjenta.

Oświadczenie dyrektora SPZOZ w Łęcznej

„W związku ze śmiercią kobiety w dniu 10 marca 2021 r. na terenie parkingu szpitala w Łęcznej chcę przedstawić okoliczności zdarzenia. W tym dniu pacjentka zgłosiła się do przyszpitalnej przychodni specjalistycznej i otrzymała poradę lekarza, u którego leczyła się już wcześniej (wizyty w styczniu i w lutym br.). W trakcie wizyty nie zgłaszała żadnych dolegliwości somatycznych.

Po wyjściu z budynku szpitala doszło do jej zasłabnięcia. Niezwłocznie została wezwana pomoc i podjęte zostały czynności ratunkowe przez ratowników medycznych Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a następnie przez zespół ratownictwa medycznego, który dotarł na miejsce zdarzenia. Mimo podjętych działań nie udało się przywrócić funkcji życiowych kobiety.

Po przeprowadzeniu analizy sytuacji i dokumentacji medycznej nie znajduję związku przyczynowego między nagłym zgonem pacjentki a działaniami lub zaniechaniem działania ze strony personelu medycznego szpitala w Łęcznej.

Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lublinie. Do czasu jego zakończenia szpital wstrzymuje się od komentarzy i udzielania innych informacji niż wyżej przedstawione fakty.

Krzysztof Bojarski
Dyrektor SPZOZ”

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.