Sklepy w niedzielę 7 listopada. Które otwarte? Czy dziś niedziela handlowa?

Sklepy Kaufland otwarte w niedziele niehandlowe
Sklepy Kaufland otwarte w niedziele niehandlowe | fot. Dominik Wąsik

Które sklepy są otwarte w niedzielę 7 listopada? Czy dziś jest niedziela handlowa? Odpowiedzi na te pytania szuka w Internecie wiele osób. Sprawdź listę sklepów czynnych 7.11.2021.

Niedziele handlowe listopad 2021

Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele i święta w 2021 roku liczba niedziel handlowych została ograniczona do 7 w całym roku. >>> KALENDARZ NIEDZIEL HANDLOWYCH 2021

W 2021 roku zakaz handlu nie obowiązuje w ostatnią niedzielę stycznia, marca, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą. Niedziele handlowe 2021: 31 stycznia, 28 marca, 25 kwietnia, 27 czerwca, 29 sierpnia, 12 grudnia i 19 grudnia.

Sklepy 7 listopada

Niedziela 7 listopada jest niedzielą niehandlową. Pozamykane będą więc centra handlowe, większość supermarketów i innych sklepów wielkopowierzchniowych. Inną sprawą są sklepy, które omijają zakaz handlu, otwierając się tego dnia metodą „na placówkę pocztową”.

Ta metoda pozwala wybranym sieciom na otwarcie sklepów także w niedziele objęte zakazem handlu. Wśród sieci, które w niedziele niehandlowe funkcjonują jako placówki pocztowe jest m.in. Biedronka, Lidl, Kaufland, Aldi, Auchan, Carrefour, Żabka. Sklepy jako placówki pocztowe będą funkcjonować do końca 2021 roku. Dlaczego?

Chodzi o nowe przepisy, które wejdą w życie od 1 lutego 2022 roku i mają ograniczyć otwieranie sklepów metodą „na placówkę pocztową”. Po zmianach m.in. otworzą się sklepy świadczące usługi pocztowe, które z tytułu takiej działalności uzyskują co najmniej 40 proc. przychodów.

Lista sklepów czynnych w niedzielę 7 listopada:

  • Biedronka (sklepy, które posiadają status placówki pocztowej od godziny 9:00 do godziny 21:00),
  • Lidl (od godziny 8:00 do godziny 20:00)
  • Kaufland (od godziny 9:00 do godziny 20:00),
  • Aldi (od godziny 10:00 do godziny 17:30),
  • Auchan (od godziny 8:00 do godziny 21:00).

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.