Lidl otwiera kolejne sklepy w niedziele niehandlowe. Które? Lista sklepów

Klienci robiący zakupy w Lidlu
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Sieć Lidl zdecydowała się na otwarcie kolejnych sklepów w niedziele niehandlowe. Pracownicy sklepów od października otrzymają gratyfikację w postaci dodatku do wynagrodzenia za pracę w niedziele niehandlowe.

Lidl otwarty w niedziele

Dzięki współpracy sieci Lidl z firmą kurierską DHL Parcel niektóre sklepy Lidl zamieniły się w placówki pocztowe, co zgodnie z obowiązującymi przepisami pozwala im na funkcjonowanie w niedziele niehandlowe.

Pracownicy Lidla za pracę w niedziele niehandlowe otrzymają dodatek do wynagrodzenia. Sieć nie podała do informacji publicznej, ile konkretnie otrzymają pracownicy. Dodatek będzie obowiązywał do końca lutego 2022 r. lub do wejścia w życie nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

Pracownikom Lidla w zamian za pracę w niedzielę objętą zakazem handlu przysługuje również dzień wolny. Można go odebrać w okresie sześciu dni kalendarzowych poprzedzających lub następujących po takiej niedzieli.

Firma zdecydowała się na otwarcie sklepów w niedziele, po tym jak uczyniła to Biedronka [Biedronka otwiera sklepy także w niedziele niehandlowe. Które? Lista sklepów]. Lidl nie chciał bowiem tracić klientów na rzecz konkurenta.

Sklepy Lidl czynne we wszystkie niedziele w Lublinie

  • ul. Lwowska 48
  • ul. Grabskiego 1
  • ul. Węglarza 1
  • ul. Kotlarska 2
  • ul. Koncertowa 4b
  • ul. Romantyczna 2

Pozostałe sklepy Lidl w Lublinie: ul. Białkowska Góra 3, Al. Solidarności 50, ul. Dziewanny 2, będą otwarte tylko w niedziele handlowe.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.