Sklepy czynne 3 stycznia 2021. Czy dziś jest niedziela handlowa?

sklep wózek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Niedziele handlowe 2021. Czy dziś zrobimy zakupy? Jakie sklepy są dzisiaj otwarte? Czy 3 stycznia to niedziela handlowa? Podpowiadamy.

Niedziele handlowe 2021. Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele i święta w 2021 roku liczba niedziel handlowych została ograniczona do 7 w całym roku. >>> KALENDARZ NIEDZIEL HANDLOWYCH 2021

W 2021 roku zakaz handlu nie obowiązuje w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Niedziela 3 stycznia 2021 r. Czy dziś jest niedziela handlowa?

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, w 2021 roku zakaz handlu obowiązuje w niedzielę, 3 stycznia. Niedziela 3 stycznia to pierwsza niedziela niehandlowa w tym roku.

3 stycznia zakupów nie zrobimy praktycznie we wszystkich dużych sklepach. Zamknięte będą takie sklepy jak m.in. Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour, Selgros, Aldi czy też galerie handlowe i pasaże.

Dziś zakupy zrobimy w sklepach osiedlowych oraz sklepach sieci Żabka. Ponadto, podobnie jak w każdą niedzielę, dziś również otwarte są także apteki i stacje benzynowe.

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są surowe kary. Placówka może zostać ukarana mandatem w wysokości 1-5 tys. zł. Jeśli sprawa trafi do sądu, kara może wynieść nawet 100 tys. zł.

Kiedy zrobimy zakupy w niedziele? Które niedziele w 2021 roku są handlowe? Sprawdź kalendarz niedziel handlowych klikając poniższy link.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.