Sinice w Zalewie Zemborzyckim. Zakaz kąpieli

sinice w zalewie zemborzyckim
Sinice w wodzie | Zdjęcie ilustracyjne

Jedno z kąpielisk nad Zalewem Zemborzyckim z oficjalnym zakazem kąpieli – czerwona flaga. Zakwitły w tym rejonie sinice, które mogą powodować między innymi poważne problemy żołądkowe.

Co roku jest ten sam problem. Wysoka temperatura i brak ruchu wody sprzyja namnażaniu się sinic w Zelewie Zemborzyckim. Sanepid zbadał próbki wody i okazało się, że w rejonie ośrodka Słoneczny Wrotków pojawił się sinice.

Woda jest zielona i nieprzezroczysta. Nawet niewielkie ilość wypitej wody, w której pojawiły się sinice może skutkować przykrymi dolegliwościami, m.in. bólem brzucha, kolką, biegunką czy wymiotami. Również dla ryb są niebezpieczne, ponieważ w wodzie znajduje się mniejsza ilość tlenu i może nastąpić śnięcie ryb.

Zakaz kąpieli będzie obowiązywał do odwołania. Woda w Zalewie Zemborzyckim od strony Mariny nadaje się do kąpieli.

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, tylko w piątek, 3 sierpnia w Polsce utonęło 6 osób. Od kwietnia w polskich akwenach i kąpieliskach śmierć poniosło już 267 osób.

Czytaj także: Kąpieliska i jeziora w woj. lubelskim. Sprawdź, gdzie wybrać się na weekendowy wyjazd

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.