Kąpieliska i jeziora w woj. lubelskim 2019. Gdzie się kąpać w wakacje?

mati 3149167 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Przygotowaliśmy listę kąpielisk w województwie lubelskim dostępnych dla mieszkańców w sezonie 2019. Sprawdź, gdzie można się kąpać w upalne dni w naszym regionie.

Letni wypoczynek wielu osobom bez wątpienia kojarzy się z plażami, zabawą w wodzie, pływaniem i błogim lenistwem w promieniach słońca. Kąpieliska w regionie lubelskim w ostatnich latach szybko się zmieniają. W wielu miejscach pojawiły się nowe atrakcje, jednak niektóre kąpieliska są zamknięte lub działają krócej niż rok temu.

Kąpieliska to obiekty spełniające wysokie standardy bezpieczeństwa, w tym normy europejskie, które są stale monitorowane w trakcie trwania sezonu kąpielowego i odpowiednio zarządzane.

Kąpieliska 2019 w woj. lubelskim

Większość kąpielisk w tym sezonie będzie działać od 1 lipca do końca wakacji. W tym okresie, od godziny 10:00 do godziny 18:00 będą strzeżone jednocześnie przez czterech ratowników. Ratownicy wyposażeni będą w niezbędny sprzęt ratowniczy. Korzystanie z kąpielisk poza wyznaczonymi godzinami jest możliwe, ale odbywa się na własną odpowiedzialność.

W upalne dni wypoczywający nad jeziorami i zalewami mogą korzystać nie tylko z kąpieli wodnej i słonecznej, ale również z infrastruktury rekreacyjnej. Do dyspozycji są między innymi wypożyczalnie sprzętu wodnego, boiska sportowe, place zabaw i siłownie zewnętrzne.

To czy woda nadaje się do kąpieli zależy od wyniku przeprowadzonego badania wody przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie. To tam trafiają próbki wody z każdego miejsca na terenie woj. lubelskiego. Woda jest badana na obecność bakterii z grupy coli czy sinic.

I tak w Lublinie można się kąpać przy ośrodku Marina i przy Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim. Wzorem lat ubiegłych długo to nie potrwa, ponieważ woda w zalewie słynie z sinic, których w zbiorniku jest spora ilość. Kwestia kilku słonecznych dni.

Wykaz kąpielisk i miejsc do kąpieli po kliknięciu w poniższy przycisk

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.