Seniorzy po Lublinie jeżdżą za darmo

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od 1 kwietnia osoby, które ukończyły 65 lat, będą mogły korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Wystarczy, że będą mieli przy sobie dokument tożsamości, potwierdzający ich wiek.

Radni rady miasta podczas czwartkowej sesji jednogłośnie poparli projekt przygotowany przez prezydenta Krzysztofa Żuka dotyczący rozszerzenia uprawnień do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Lublinie. Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

„Tak, jak obiecywaliśmy w ubiegłym roku, wprowadzimy bezpłatną komunikację dla osób, które ukończyły 65. rok życia. Wcześniej ta ulga obowiązywała seniorów powyżej 70. roku życia” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

I tak od 1 kwietnia 2019 za darmo autobusami i trolejbusami pojadą osoby, które ukończyły 65. rok życia. Darmowe przejazdy będą przysługiwały nie tylko mieszkańcom Lublina, ale wszystkim seniorom – niezależnie od miejsca zamieszkania. Żeby skorzystać z darmowej komunikacji trzeba mieć przy sobie tylko dokument tożsamości potwierdzający wiek.

Z nowych uprawnień skorzysta około 23 tysiące osób. Szacunkowy koszt to około 8 milionów złotych, które pokryje budżet miasta. Przypomnijmy, że od ponad roku za darmo autobusami komunikacji miejskiej jeżdżą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.