Od nowego roku uczniowie z Lublina pojadą komunikacją miejską za darmo

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Blisko 36 tysięcy uczniów z Lublina od 1 stycznia 2018 będzie mogło jeździć autobusami komunikacji miejskiej zupełnie za darmo.

Od 1 stycznia 2018 roku uczniowie lubelskich szkół podstawowych i gimnazjów nie będą płacić za przejazdy komunikacją miejską. Tak zdecydowali radni Rady Miasta Lublin.

Ulga dotyczy dzieci z przedszkoli, a także uczęszczających do szkół podstawowych oraz obecnie wygaszanych gimnazjów. Autobusami komunikacji miejskiej za darmo będą mogły więc jeździć dzieci od lat 4 do ukończenia 16. roku życia. Co istotne, nie jest ważne miejsce zamieszkania danego ucznia, ważne by uczęszczał od do szkoły na terenie Lublina.

Darmowe przejazdy komunikacją miejską obowiązywać będą przez cały czas i na wszystkich kursach, a nie tylko na trasie do szkoły i z niej. Uczeń będzie mógł poruszać się wszystkimi liniami: dziennymi, nocnymi, miejskimi i podmiejskimi. Aby móc skorzystać z darmowego przejazdu, uczeń będzie musiał okazać podczas kontroli ważną legitymację szkolną.

Ulga łącznie obejmie ok. 35,5 tys. dzieci z Lublina i regionu. Koszt wdrożenia tego projektu jest szacowany na niecałe trzy miliony złotych. – Nikt więcej nie zapłaci, nie będzie żadnych podwyżek biletów – wyjaśnia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Zwrot pieniędzy za zakupiony bilet

Rodzice, którzy zakupili swoim dzieciom bilety okresowe mogą starać się o zwrot części kosztów za niewykorzystany bilet. Żeby uzyskać zwrot należy udać się do Punktu Sprzedaży Biletu (ul. Nałęczowska 14 lub ul. Zielona 5).

– Zwrotu biletów można dokonać po uprzednim okazaniu dokumentu tożsamości, dokumentu potwierdzającego nabycie uprawnienia, przedłożeniu nośnika z zakodowanym na nim biletem oraz wypełnieniu formularza, który można pobrać w Punktach Sprzedaży Biletów, a także ze strony internetowej ZTM w Lublinie. Za osobę niepełnoletnią zwrotu biletu dokonuje rodzic lub opiekun prawny – wyjaśnia Anna Zalewska, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. czytac ze zrozumieniem ! napisane jest ze ulga dotyczyc będzie tez dzieci w wieku przedszkolnym czyli od 4 roku zycia bo do 4 lat do tej pory jezdzily za darmo teraz wszystkie będą jezdzic za darmo a nie oplaca się miasu zrobić takiej ulgi dla licealistów i uczniów technikum gdyż polowa z tych uczniów nie mieszka w Lublinie to niby dlaczego pieniądze z budżetu miasta maja isc na kogos kto nie jest mieszkancem miasta!

  2. A uczniowie z liceum/technikum to już nie muszą dojeżdżać do szkół? Ulga powinna objąć wszystkie osoby które się uczą a nie do 16 roku życia,żenada…

  3. „To nie jest żadna ulga i żadna wspaniałomyślność radnych. Małe dzieci zwylke mają szkoły i przedszkola w pobliżu, a także rodzice przywożą je samochodami, ze względu na ich bezpieczeństwo. Darmowe bilety potrzebne byłyby dzieciom ze szkół ponadgimnazjalnych, które swobodnie mogą poruszać się komunikacją miejską. Pomysł kulą w płot. Dużo szumu, dali, a tak na prawdę nic nie dali. Śmiech na sali. I tyle. ” To jest jedyna słuszna wypowiedź i cała prawda o tej zasranej uldze, tylko ciemnoty nie rozumieją i się cieszą.

  4. Ja jestem z tego bardzo zadowolona. Moja mama bardzo dużo pieniędzy wydaje miesięcznie na bilety. To dla niej wielkie ułatwienie,ale dla liceum też by się to przydało

  5. No właśnie tak naprawdę to najbardziej takie darmowe przejazdy przydały by się starszej grupie uczniów czyli np ze szkół średnich czy policealnych ta grupa najczęściej potrzebuje poruszania się po mieście i najczęściej to robi

  6. To nie jest żadna ulga i żadna wspaniałomyślność radnych. Małe dzieci zwylke mają szkoły i przedszkola w pobliżu, a także rodzice przywożą je samochodami, ze względu na ich bezpieczeństwo. Darmowe bilety potrzebne byłyby dzieciom ze szkół ponadgimnazjalnych, które swobodnie mogą poruszać się komunikacją miejską. Pomysł kulą w płot. Dużo szumu, dali, a tak na prawdę nic nie dali. Śmiech na sali. I tyle.

  7. Czytajcie tekst ze zrozumieniem… Ulga dotyczyć będzie także przedszkolaków.