Seniorka uwierzyła w historię o wypadku jej syna. Przekazała oszustom ponad 130 tys. zł

Seniorka padła ofiarą oszustów i straciła pieniądze
Seniorka padła ofiarą oszustów i straciła pieniądze | fot. Adobe Stock

90-letnia mieszkanka Lublina straciła wszystkie oszczędności. Kobieta uwierzyła, że jej syn spowodował śmiertelny wypadek i potrzebne są pieniądze na kaucję. Pokrzywdzona przekazała fałszywemu kurierowi ponad 130 tys. zł.

Oszustwo na wypadek

W piątek (23.09) na telefon 90-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła osoba, która przedstawiała się za jej wnuczkę. Kobieta zaczęła opowiadać, że ojciec spowodował wypadek, w którym ktoś zginął. Rozmówczyni powiedziała, że współpracuje z policją. W związku z tym potrzebne miały być pieniądze dla rodziny poszkodowanej.

„Do rozmowy włączył się mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. 90-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które zgłosić miał się kurier” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W sprawę została zaangażowana też córka seniorki, która zgodnie z poleceniami oszusta udała się do Garwolina na spotkanie z rzekomym adwokatem. W tym czasie oszuści odebrali od starszej kobiety pieniądze w kwocie ponad 130 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.