Samowolnie wyszedł ze szpitala i nie miał jak wrócić do domu. Postanowił ukraść busa

włamanie samochód
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci z Bełżyc zatrzymali mężczyznę, który ukradł z prywatnej posesji busa. Jak się okazało, wcześniej dobrowolnie opuścił szpital i nie miał jak wrócić do domu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie Bełżyc. Właściciel jednej z posesji zgłosił policjantom, że ktoś z niezamkniętego garażu dokonał kradzieży należącego do niego busa marki VW o wartości 20 000 zł. W pojeździe znajdowały się kluczyki oraz dokumenty.

Funkcjonariusze z Bełżyc bardzo szybko wytypowali sprawcę i odnaleźli porzucony samochód. Jak się okazało zatrzymany 32-latek samowolnie opuścił szpital w Bychawie i postanowił poszukać transportu do domu.

Mężczyzna chodził po posesjach i rozglądał się za samochodami. W jednym z niezamkniętych garaży zauważył busa z kluczykami. Mężczyzna wyjeżdżając uszkodził bramę. Po przejechaniu kilku kilometrów postanowił porzucić auto i dalej pójść pieszo” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

32-latek usłyszał zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu, który następnie porzucił w stanie uszkodzonym. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.