Samobójstwo na terenie parafii św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim. Kobieta powiesiła się przy kościele

lina sznur
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Prokuratora wyjaśnia okoliczności śmierci 41-latki, którą znaleziono wiszącą na sznurze na terenie parafii św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim. Przed śmiercią wysłała do matki pożegnalnego SMS-a.

Do tragedii doszło w piątek na terenie Tomaszowa Lubelskiego. Policjanci około godz. 22 zostali powiadomieni przez męża 41-latki, który poinformował ich, że żona prawdopodobnie chce odebrać sobie życia, ponieważ wysłała do swojej matki pożegnalnego SMS-a o treści „dziękuję za wszystko”. Po tym SMS-ie kobieta przestała odbierać telefony.

W miejscu zamieszkania od razu pojawili się policjanci, którzy wraz z mężem 41-latki rozpoczęli poszukiwania kobiety w okolicy. W trakcie poszukiwań weszli na teren parafii pw. św. Józefa, gdzie znaleźli na schodach kościoła torebkę, która okazał się być własnością kobiety.

Wtedy akcja poszukiwawcza skupiła się na terenie parafii, która znajdowała się nieopodal miejsca zamieszkania 41-latki. Szybko odnaleziono ją wiszącą na drzewie na przykościelnym placu. Mimo natychmiast podjętej reanimacji, kobiety nie udało się uratować.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Lubelskim, która wyjaśnia okoliczności śmierci 41-latki. Zwłoki kobiety zostały zabezpieczone i zlecono sekcję zwłok.

Ze wstępnych wyników sekcji zwłok wynika, że doszło do uduszenia przez powieszenie. Zleciliśmy jeszcze wykonanie badań toksykologicznych, lecz na nie będziemy musieli poczekać około miesiąca” – mówi Stanisław Orzeł, szef Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim.

Jak się okazało tego samego dnia kobieta będąc pod wpływem alkoholu, spowodowała kolizję u zbiegu ulic Moniuszki i Wyzwolenia w Tomaszowie Lubelskim. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i przewieźli na komendę, skąd ze względu na stan nietrzeźwości została zwolniona. Kobieta miała stawić się na komendzie za kilka dni.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku art. 151 Kodeksu karnego. Brzmi on: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.