Sąd Okręgowy zdecyduje dziś ws. organizacji II Marszu Równości w Lublinie

12
Marsz Równości w Lublinie | fot. UAVision

Organizatorzy Marszu Równości w Lublinie złożyli w środę w Sądzie Okręgowym odwołanie od decyzji prezydenta Krzysztofa Żuka, który zakazał organizacji przemarszu ulicami miasta.

Przypomnijmy, że we wtorek prezydent Krzysztof Żuk zakazał organizacji II Marszu Równości w Lublinie, który miał się odbyć już w najbliższą sobotę, 28 września. Prezydent podjął tę decyzję po analizie ryzyka m.in. bliską odległością od pikniku historycznego, ciasnymi uliczkami oraz siecią trakcyjną, która w razie nie potrzeby nie pozwoli użyć armatek wodnych. Krzysztof Żuk wziął również pod uwagę doświadczenia związane z ubiegłorocznym Marszem Równości w Lublinie oraz przebieg podobnych wydarzeń w kraju.

? Czytaj więcej: Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zakazał Marszu Równości – OŚWIADCZENIE

Organizatorzy II Marszu Równości w Lublinie złożyli w środę do Sądu Okręgowego odwołanie od decyzji prezydenta zakazującej organizacji Marszu Równości w naszym mieście.

Odwołanie liczy wiele stron, podobnie jak decyzja prezydenta, która liczyła 21 stron. Jest to już drugi zakaz Marszu Równości w Lublinie. Tym razem prezydent powołał się m.in. na względy bezpieczeństwa, które były w zeszłym roku. Jest też argument, że nie pomieścimy się na placu, chociaż nie chcieliśmy się tam gromadzić” – tłumaczy Bartosz Staszewski, organizator Marszu Równości w Lublinie.

Posiedzenie Sądu Okręgowego ws. odwołania od zakazu prezydenta Krzysztofa Żuka odbędzie się dzisiaj o godz. 8:15 w sądzie na ul. Wallenroda 4d. Ogłoszenie wyroku nastąpi w ciągu dnia.

Jeśli Sąd Okręgowy odrzuci odwołanie, organizatorzy wydarzenia będą mieli kolejne 24 godziny na odwołanie się, tym razem do Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Jego decyzja będzie ostateczna.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.