Rzucił psem o betonową podłogę. Martwe zwierze zakopał na terenie swojej posesji

pies
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 38-latek. Mężczyzna uderzył psem o betonowe podłogę i zakopał martwe zwierze na terenie swojej posesji.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku, na terenie gminy Konstantynów w powiecie bialskim. Z informacji jakie uzyskali dzielnicowi wynikało, że mieszkaniec tej gminy zabił psa, którym się opiekował. Mundurowi pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny.

Dzielnicowi na terenie posesji ujawnili zakopane zwierzę z widocznymi obrażeniami ciała. W rozmowie z policjantami 38-latek początkowo tłumaczył, że pies potrącony został przez samochód. Kiedy funkcjonariusze nie dali wiary jego słowom, przyznał, że uderzył czworonogiem o betonową podłogę w budynku. Po tym martwe zwierze zakopał na terenie posesji. Swoje zachowanie tłumaczył faktem, że w chwili zdarzenia był pijany.

Śledczy przedstawili podejrzanemu zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Podczas przesłuchania 38-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.